VYHRALI SME SLOVENSKÝ POHÁR!

Podarilo sa nám senzačne obhájiť triumf v Slovenskom pohári z minulého roka! V nedeľňajšom finále v Starej Ľubovni sme zdolali v kvalitnom zápase obhajcu titulu a lídra extraligy VKP Bystrina SPU Nitra a po rokoch 2005 a 2016 sme získali do klubovej vitríny cennú trofej tretíkrát.

Radosť a nespútané emócie po odovzdaní trofeje

Slovenský pohár, Stará Ľubovňa, finále mužov:
VKP Bystrina SPU Nitra – VK Mirad PU Prešov 1:3 (21, -19, -21, -22)
Zápas trval: 109 min, rozhodovali: Hodoň, Daruľa, 550 divákov.
Nitra: Kubš 6, Ludha 2, Rehák 20, Grut 7, Kašper 11, Zaťko 3, libero Turis (Hollý 1, Horník 5, Malina 8, Szászvai 0). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Halaj 5, M. Sopko st. 15, Macko 10, Lux 22, Drobňák 7, Červeň 13, libero T. Lampart (Rajduga 0). Tréner: J. Vlk.

Nitra vstúpila do finálového duelu lepšie. Veľmi dobre bránila, robila minimum chýb a po útoku Slovinca Gruta viedla 6:3. Po Zaťkovom bloku bolo už 11:5 pre úradujúceho majstra. My sme sa do hry pokúsili vrátiť pri servise Ľuboša Macka, keď sme znížil na 12:15. V koncovke sme ešte pri podaní Martina Sopka znížili na 19:21, ale Nitra koncovku nepustila a prvý set získala v pomere 25:21.

Začiatok druhého setu však patril nám a vyhrávali sme ho už 4:0. Diváci v zaplnenej hale v Starej Ľubovni sledovali obojstranne kvalitný volejbal. Po ese Juraja Drobňáka a bloku Michala Červeňa sme už vyhrávali 10:5. Ako obhajca trofeje sme si udržiavali náskok a druhý set vyhrali 25:19.

Po vyrovnanom úvode tretieho setu sa dostali do mierneho náskoku a po bloku Červeňa sme viedoli 13:10. Nitra zásluhou Kubša znížila na 13:15 a veľká volejbalová bitka pokračovala. O chvíľu nato sme si vypracovali náskok a blížili sa k zisku tretieho setu. V závere sa Nitra snažila zmazať manko a pri podaní Hollého upravila na 18:21. Koncovku sme však zvládli, set vyhrali 25:21. Od obhajoby pohára nás delil jeden krok.
Na začiatku štvrtého setu sa stav prelieval z jednej strany na druhú, ale ani jeden tím dlho neodskočil o dva body. Ako prvá sa do úniku dostala Nitra, keď pri podaní Reháka a bloku Hollého viedla 15:11. Potom sme však vďaka najskúsenejším hráčom Červeňovi a Sopkovi otočili na 19:18 a dostali sa bližšie k celkovému triumfu. V závere sme boli na pozitívnej vlne, ktorú ťahal Marcel Lux. Práve jeho víťazný smeč z pravej strany ihriska spustil eufóriu radosti všetkých prešovských fanúšikov, ktorí merali cestu na finálový zápas.

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Po jedenástich rokoch som sa vrátil do Prešova a opäť sa mi podarilo vybojovať Slovenský pohár. Je to skvelý pocit. V sobotu sme mali ťažký zápas s Prievidzou, vo finále nám ušiel úvod prvého setu, ale potom sme sa rozbehli. Chalani ťahali, vynikajúco bránili v poli, hrali obetavo a patrí im veľká vďaka. V dôležitých momentoch zabrali všetci hráči. Výborne hral v útoku Lux, skvele rozhadzoval lopty Halaj, perfektné výkony podali aj Sopko a blokári Červeň s Mackom aj libero Lampart a čiernu robotu spravil Drobňák. Podali sme vynikajúci výkon a sme radi za víťazstvo v Slovenskom pohári. Podaril sa nám prvý vrchol sezóny a spravíme všetko pre to, aby sme uspeli aj v lige. Ak sa dostaneme do finále proti Nitre, tak to bude ťažké, pretože majú vynikajúci tím a vyhrať s nimi sériu bude náročné.“

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Opäť sme s Prešovom prehrali po vlastných chybách. Trápi nás vec, v ktorej sme dominovali, že sme po negatívnom príjme, respektíve po obrane v poli dostali loptu na našu stranu a dohrávali sme rýchlo. V tomto bol vo finále lepší Prešov a uhrával ťažké lopty. Bol to pekný zápas, aj keď so zlým koncom pre nás. Musíme z toho vyniesť dôsledky, pretože posledné dva týždne nehráme dobre a bojíme sa pritlačiť. Prehra nás mrzí, pretože po prvom sete sme to mali vo vlastných rukách, ale namiesto toho, aby sme ich zatlačili, tak sme čakali na súperove chyby, čo si proti Prešovu nemôžeme dovoliť.“

Najčerstvejšie novinky z diania v tíme nájdete na našom Facebooku. Lajkujte, sledujte, zdieľajte a nezabudnite, naše úspechy sú aj VAŠIMI úspechmi!