Východniarsky súboj o bronz sme začali výhrou 3:1 + VIDEO

Volejbalová extraligová sezóna 2016/2017 sa neodvratne blíži k svojmu záveru. Poslednú sériu zápasov majú pred sebou aj naši chlapci. Vo východniarskom derby o bronzové medaily vyhrali prvý zápas proti tímu VK KDS Šport Košice rozdielom 3:1 a vedú sériu 1:0.

Aj napriek kvalite kádra Košičanom semifinále nevyšlo.  Jednoznačným výsledkom série 3:0 im nedal šancu líder tabuľky Nitra. Prešovská bojovnosť nestačila na mančaft plný legionárov z Prievidze a tento rok sa musíme uspokojiť „len“ so súbojom o bronz.

Séria sa začala na našej palubovke. Do zápasu nastúpili oba tímy s gurážou. Vyrovnaná partia sa hrala do stavu 13:13. Hostia s útokmi Jakubova prvýkrát odskočili a náskok sa vyšplhal na 4- bodový. Naši chlapci sústredenou hrou vyrovnali a úspešnými smečmi Martina Sopka st. a blokom Iva Mikovčíka získali set vo svoj prospech 28:26.

Druhý set sa niesol v znamení šnúry bodov na jednej aj druhej strane. Opätovne vyrovnanú hru diváci v Športovej hale PU sledovali do polovice setu. Košičania zavelili na únik a útočnou hrou získali náskok, ktorý sa im v tomto prípade podarilo udržať. Set sa skončil v pomere 19:25.

Do tretieho setu vstúpili úspešnejšie hostia, keď sa tromi esami v rade blysol diagonál Lamanec. Darilo sa im aj v útoku, ale naši spoľahlivou obranou vyrovnali. Nasledujúce útoky Drobňáka, Sopka st. i Luxa znamenali niekoľkobodový náskok aj zisk setu výsledkom 25:22

Naši chlapci sa nenechali zahanbiť pred domácim publikom a vo štvrtom sete prebrali taktovku hneď od úvodu. Set sa skončil hladko 25:16 a celý zápas výsledkom 3:1.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „V prvom sete Košičania začali hrať to, čo sme od nich očakávali. Kvalitná obrana a razantný útok, podložený dobrým podaním. Našťastie v koncovke sme boli šťastnejší. V druhom sete sme boli opäť zakríknutí, nedokázali sme zachytiť Lamancov servis. Súper nám odskočil, a set sme už nedokázali utiahnuť. Od tretieho setu po zmenách v zostave sme začali konečne hrať to, čo očakávam. Zvýšila sa bojovnosť, agresivita na podaní a bojovnosť na sieti.”

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Prešov vyhral. Gratulujem. Séria ide k nám. Tešíme sa na zápas v Košiciach.“

Odveta sa bude konať vo Veľkonočnú sobotu (15.04.2017) o 19:00 hod. v Košiciach. Séria na tri víťazné zápasy pokračuje ďalej v Prešove súbojom v stredu (19.04.2017) o 17:00 hod.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉