VIDEOREPORT: Vybojovaný bod proti Nitre, na víťazstvo to nestačilo

Muži hostili v sobotu na palubovke Športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej lídra tabuľky a obhajcu majstrovského titulu, tím VK Bystrina SPU Nitra. Napriek aktuálnemu umiestneniu v tabuľke bolo stretnutie týchto dvoch odvekých rivalov veľkým šlágrom 9. kola mužskej extraligy. Viedli sme v zápase dvakrát. Na Nitru to však nestačilo. Vyhrala 2:3 (34:32, 23:25, 25:22, 11:25, 10:15) a zo zápasu si odváža 2 body a ďalšie víťazstvo v rade.

Na tento zápas sa chalani burcovali dlhší čas. Chceli na úradujúcom majstrovi dokázať, že stále patria na vrchné priečky tabuľky a vedia sa vyburcovať k nesmiernej bojovnosti a nechať na ihrisku maximum. To sa im podarilo napriek nepriaznivému konečnému výsledku. Zápas priniesol viacero diskutabilných okamihov a rozhodcovia boli v nezávideniahodnej situácií.

Hneď prvý set bol drámou. Publiku v hojnom počte v športovej hale skandovalo jednoznačne v náš prospech a veru, bolo sa načo pozerať. Hralo sa o každý centimeter ihriska a každú loptu. Set trval 40 minút a skončil sa pre nás úspešne. Rozhodujúci bod pridal tesným esom Michal Červeň na neuveriteľných 34:32.

Aj v druhom sete pokračovalo doťahovanie bodu po bode. Úspešné útoky aj bloky nás dostali niekoľkokrát do vedenia aj o tri body. Proti Nitre to však nič neznamenalo. Obratom aktivizovala sily a v závere nás to mohlo o to viac mrzieť. Pokazený servis aj útok nás stál nešťastnú stratu setu 25:23.

V treťom dejstve sa zápas začínal odznova za stavu 1:1 na sety. Naši chlapci sa nechceli vzdať vidiny majstrovského skalpu. Hostia naopak svojej víťaznej šnúry. Opäť dlhý a vyrovnaný set sa rozhodoval v závere. Zisk setu zabezpečili razanciou na smeči z pravej strany Vladimír Katona a na sieti Ľuboš Macko na 25:22.

Škoda, že sme dvakrát nevyužili psychickú výhodu z dosiahnutia vedenia v zápase. Už prvé výmeny štvrtého setu ukázali, že rozhodnuté zďaleka nie je. Nedarilo sa nám na príjme ani v obrane. Za stavu 6:11 tréner Vlk skúsil striedanie a na ihrisko poslal Rajdugu. Želaný efekt to neprinieslo. S vysokým mankom na Nitru v tomto sete doprial náš kormidelník  základnej päťke oddych pred tajbrejkom a povolal postupne na palubovku všetkých hráčov z lavičky. Set sa skončil 11:25.

V piatom sete zohralo svoju úlohu aj šťastie, ale štatistika nepustí. Niekoľko pokazených podaní v skrátenom 15-bodovom tajbrejku je veľa, a o to viac s Nitrou. Náskok zo začiatku setu si udržala a neskôr aj zvýšila na 10:15 a celkové víťazstvo v zápase 2:3.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Hodnotiť by sa dalo veľa vecí tohto zápasu, ale kvalitou nezaostal. Plná hala videla kvalitný volejbal. Chceli sme majstra poraziť, viedli sme 1:0 i 2:1. Postupne sme však odchádzali hlavne mentálne. Škoda druhého setu, v ktorom sme celý čas vyhrávali. Mali sme ho pevne v rukách a nepodarilo sa nám ho dotiahnuť do úspešného konca. V tajbrejku nám Nitra odskočila na 4 body a my sme už nedokázali ten stav zmeniť. Dnes naše družstvo zdobila chuť po víťazstve a bojovnosť. Potrebujeme hrať viac takýchto ťažkých zápasov.“

Marek Kardoš, tréner VK Bystrina SPU Nitra: „V prvých dvoch, troch setoch sme sa mali problém presadzovať proti nízkemu bloku. Neboli sme schopní reagovať na veľmi dobrý domáci servis Prešova. Neskôr od štvrtého setu sme prejavili iniciatívu a boli sme veľmi úspešní aj po negatívnom príjme.“

Najlepší hráč zápasu: Igor Rehák (VK Bystrina SPU Nitra)
Počet divákov: 429
Rozhodovali: P. Höger, P. Andrejčák

Najbližší domáci zápas odohrajú volejbalisti VK MIRAD PU Prešov v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v sobotu (11.11.2017) o 16:00 hod. proti VKM Stará Ľubovňa. Srdečne vás pozývame podporiť chalanov. Spolu fandíme VK MIRAD PU Prešooov do tohooo!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy