Volejbalový víkend – proti Myjave tesná prehra, s Trenčínom povinné víťazstvo

V sobotu a nedeľu (25-26.1.2020) po pauze pokračovala nadstavbová časť Edymax extraligy mužov. Miraďáci cez víkend v 3. kole na domácej palubovke najprv hostili húževnaté družstvo TJ Spartak Myjava a v nedeľu mladíkov zo Športovej školy volejbal Trenčín.

Ani piate meranie síl Šarišanov s Kopaničiarmi v tejto sezóne sa nerozlúsklo skôr ako po tajbrejku. V sobotu (25.1.2020) sa však piaty krát zrodil rovnaký výsledok. Po víťazstve 2:3 (27:25, 21:25, 25:20, 13:25, 9:15) sa tešili hostia z Myjavy.

Hráčom zápasu sa stal Myjavčan Patrik Pokopec, ktorý spolu so spoluhráčom Matúšom Koncom pridali na konto svojho družstva zhodne po 22 bodov. Na domácej strane pridal najviac a rovnako 22 bodov poľský univerzál Mateusz Śnieżek. Kapitán Martin Sopko st. pomohol spoluhráčom 20-timi bodmi.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Blahoželám Myjave. Dnes to bol taký zápas, kde sa na oboch stranách kopili obrovské chyby. Aj Myjava aj my sme urobili neskutočné množstvo chýb. V prvom sete sme odvrátili katastrofu, keď sme dostali šesť bodov v rade, následne sme sa doň vrátili a vyhrali ho. V druhom sete sme zlyhali na prihrávke. V treťom sete sme sa opäť pozbierali, štvrtý set bol zase bez prihrávky a v piatom sete od stavu 7:8 to s nami išlo dolu vodou. Neviem čo sa stalo. Či mali chlapci už možno v nohách, lebo sme v posledných dňoch dosť tlačili, ale každopádne zajtra nás čaká Trenčín. Takéto zápasy hlavne po psychickej stránke nemôžeme dopustiť. Za stavu 2:1 ich musíme ísť na ihrisko „dobiť“. Žiaľbohu, to dnes nešlo.“

Martin Pipa, tréner VO TJ Spartak Myjava: „Je to piate víťazstvo v sezóne s Prešovom, čo ma veľmi teší. Všetky tie série sú ťažké. Som rád, že po vystriedaní Erika Watzku, Matúš Šíma, ktorý nehrával celú sezónu, že si zastal svoju úlohu prihrávajúceho smečiara, zato som veľmi rád. Niektoré taktické veci, ktoré sme si povedali, tak sme splnili. To bolo kľúčom, i keď mrzí ma strašne veľa technických chýb z jednej aj druhej strany. Ten volejbal dnes nebol až taký kvalitný, ale samozrejme víťazstvo teší. Smeruje to k play off, toto bola z našej strany taká príprava. Nedával som úplne základnú zostavu, aspoň takú, akú mám v hlave. Som rád, že aj chalani, ktorí naskočili do zápasu, tak pomohli.“

V nedeľu (26.1.2020) v zápase proti mladíkom z tímu ŠŠ volejbal Trenčín dal tréner Erik Digaňa šancu mladým hráčom. Domáci nedovolili uhrať Trenčanom ani set. V tesnej koncovke tretieho dejstva sa však omladina na oboch stranách postarala o drámu a rozhodol až štvrtý mečbal Miraďákov, ktorý na 35 bod premenil blokár Ivo Mikovčík. Konečný výsledok 3:0 (25:17, 25:18, 35:33). Najviac bodov na strane Šarišanov pridal poľský univerzál Mateusz Śnieżek (16). Za hostí zaznamenal rovnaký bodový zisk smečiar Rastislav Remenár. Najužitočnejším hráčom zápasu (MVP) sa stal domáci smečiar Michal Ščerba.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Musím úprimne povedať, že Trenčín urobil pokrok. Predviedli sympaticky výkon, odohrali sympaticky zápas a zavŕšili ho tretím setom a veľmi vyrovnanou koncovkou. Ja som do toho už nechcel zasahovať naspäť striedaním „základu“, alebo extra oddychovými časmi. Museli z nás, zo zostavy, vydolovať všetko.  Ja mám veľkú radosť, keď mladí hráči hrajú tak sympaticky obetavo, čo vo mne vždy vyvolá pozitívne emócie smerom k reprezentácií a budúcnosti volejbalu. Klobúk dole. Pekný výkon. A k nám. My sme zahrali dobre. Boli tam chybičky, ale sú mladí. Dnes to bolo okej.“

Peter Kalný, tréner ŠŠ volejbal Trenčín: „Ja som na jednej strane rád, že sme aspoň tretí set dotiahli do nejakej drámy. Samozrejme, keď sa nám „podarí“ pokaziť 4 servisy v koncovke, tak si ani nezaslúžime vyhrať. Ale už sme hrali dobrý volejbal. Ten tretí set bol v princípe o jednej lopte a nespravili ju ani domáce družstvo, ani my sme ju nespravili.“

NAPÍSALI O NÁS:

presov.sk/oznamy/presovski-volejbalisti-zdolali-trencin-no-nestacili-na-myjavu.html

Nasledujúce zápasy Edymax extraligy mužov v rámci nadstavbovej časti sú v Prešove na programe v dňoch 1.-2. februára 2020. V sobotu pricestuje družstvo MVK Zvolen, v nedeľu hráči VKP Bystrina SPU Nitra. Oba zápasy začnú pod vysokou sieťou zhodne o 17:00 hod. Srdečne pozývame fandiť.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy