VKM Stará Ľubovňa 1:3 VK MIRAD PU Prešov

VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-13, -21, 17, -16)
96 min, rozhodovali: Daruľa a Mokrý, 90 divákov.
S. Ľubovňa: S. Lampart 3, Malachovský 14, Fecko 14, Lacek 6, Buvalič 8, Matušovský 5, libero Medrzyk (Boháč 0, Kseňák 0, Nemergut 0). Tréner: J. Senko.
Prešov: Závacký 4, Lux 11, Faron 2, Hudák 7, Macko 9, Drobňák 12, libero T. Lampart (Červeň 6, Digaňa 7, Rajduga 4). Tréner: Ľ. Šalata.

Líder súťaže prišiel do Starej Ľubovne, ako jednoznačný favorit a potvrdil to pohodlným  víťazstvom v prvom sete, v ktorom domáci držali krok len do stavu 8:8. Druhý set už bol vyrovnanejší, ale zbytočnými útočnými chybami  sa domáci pripravili o víťazstvo. V treťom sete sa Ľubovňania chytili, predviedli veľmi pekný výkon a zaslúžene ho získali pre seba. Vo štvrtom súper zásluhou výborného servisu sa dostal do vedenia 4:0 a už nepripustil prekvapenie. Prešov hral v druhom zápase po sebe bez kapitána Martina Sopka. Zaujímavosťou duelu bolo, že sa proti sete postavili bratia Stanislav a Tomáš Lampartovci. Obaja v minulej sezóne pôsobili spoločne v Prešove, ale nahrávač Stanislav prestúpil po sezóne do Starej Ľubovne.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Družstvo bolo namotivované na tohto silného súpera, tu sme nemali čo stratiť, len získať. Prvý set sme dobre rozbehli, ale zle ukončili, druhý už bol lepší. V treťom to bol veľmi dobrý kolektívny výkon. Bohužiaľ vo 4. sme to už nepotvrdili.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Prvé dva sety sme mali pod kontrolou, v treťom niekoľkými pokazenými podaniami a útokmi sme postavili súpera na nohy, ktorý využil šancu a rozohral sa k výbornému výkonu. Vo štvrtom sme museli hrať o výsledok.“