V Spišskej Novej Vsi špičkoví účastníci turnaja, Kamil s Kubom na 9. mieste

Po mix turnaji B kategórie na Zemplínskej šírave sa cez víkend (22. – 23.7.2017) konali súboje série A v Spišskej Novej Vsi. Do tohto mesta sa zápasy v plážovom volejbale vrátili po ôsmych rokoch.  V peknom areáli kúpaliska sa stretli asi najkvalitnejší účastníci od začiatku súťaženia.

Naša dvojica Kamil a Kubo (Pavlinský/Gondžur) začala zápasom proti niekoľkonásobnému reprezentantovi Slovenska Romanovi Ondrušekovi, ktorý tento rok hráva po boku Tibora Matušovského. Prešovsko-bardejovské derby sa začalo úspešnejšie pre naše duo, výhrou prvého setu. Nasledoval však útlm a opraty zápasu prebral súper. Po výhre setu nastupoval do tajbrejku s psychickou výhodou, ktorú pretavil do celkového víťazstva 2:1.

V druhom zápase našich chlapcov čakala domáca dvojica Mihálík/Čmeľ zo Spišskej Novej Vsi. Sústredeným výkonom zápas zvládli pomerom 2:0. Tretie meranie síl znamenalo stret dobrých kamarátov. Proti našej dvojici nastúpili Purdeš/Ďurík z Bardejova. Napriek priateľstvu si hráči na oboch stranách nič nedarovali zadarmo. Bardejovčania ukážkovo bojovali o každú loptu, ale nakoniec aj tento zápas skončil víťazne pre Prešovčanov, rozdielom 2:0.

Nasledoval posledný, štvrtý zápas dňa. Duel, ktorý definitívne rozhodoval o tom, či Kamil a Kubo postúpia a zahrajú si aj druhý turnajový deň. Na piesku ich čakala dvojica, s ktorom sa stretli už tretíkrát v sezóne – Puškár/Povrazník. V prvom sete hrali naši chalani výborne. Vytvorili si štvorbodový náskok. Ten však nestačil. V koncovke im set ušiel. Nasledujúca hra bola v plnej réžií súperov. Druhýkrát v rade poslala našich z turnaja domov.

Sumár po nedeli znamenal konečné 9.miesto zo 17 dvojíc. Pre zaujímavosť môžeme dodať, že finále bolo čisto ukrajinské a opäť vyhrala dvojica Medyanik/Reznik. Kompletné výsledky zápasov z turnaja v Spišskej Novej Vsi nájdete na linku: http://www.svf.sk/sk/beach/sutaze/seria-a

Chlapci v našich klubových farbách sklamanie neskrývali: „Turnaj nám nevyšiel podľa predstáv, ale ukázal, na čom máme zapracovať a čo zlepšiť,“ zhodnotil Kamil Pavlinský. To, že sa pozerajú vpred a plážový volejbal ich baví potvrdil aj Kubo Gondžur: „Každý set nás posúva dopredu. Už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy.“

O týždeň 28.-30.7.2017  čaká našu dvojicu opäť A-čkový turnaj. Vrátime sa do Košíc pred obchodné centrum Galéria. Tešiť sa môžete na tie najlepšie dvojice zo Slovenska a samozrejme aj na ukrajinských šampiónov. Budeme radi, ak si nájdete chvíľku a prídete pozrieť a povzbudiť nielen našich chalanov, ale aj ostatných šikovných beach volejbalistov.