Prešov bude bojovať o tretie miesto. Humenné vo finále,

Vo finále extraligy mužov sa stretnú volejbalisti ŠK Chemes Humenné a VK Slávia Svidník. Oba tímy sa do bojov o zlato prebojovali najrýchlejším možným spôsobom a semifinálové série vyhrali 3:0 na zápasy. Humenné vyradilo Prešov, Svidník si poradil s Myjavou a oslavuje prvý postup do finále v histórii klubu. VK MIRAD PU Prešov a Spartak VKP Myjava budú hrať o bronz.

ŠK Chemes Humenné – VK MIRAD PU Prešov

(18, 23, 19)

konečný výsledok série: 3:0,

Humenné postúpilo do finále

77 min, rozhodovali: Servický a Drobňák, 450 divákov.

Humenné: De Amo 3, Sarnecki 12, Jakubov 12, Mizerák 7, Javorčík 9, Joščák 13, libero Szymczak (Bališin 0, Mlynarčík 0, Pavelka 1). Tréner: R. Vlkolinský.

Prešov: Závacký 1, Lux 11, Macko 4, Rajduga 6, Digaňa 15, Faron 5, libero T. Lampart (Peleščák 0, S. Lampart 0, Andráš 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Tak ako v prvých dvoch zápasoch, aj v treťom patril úvod zápasu „chemesákom“. Tí sa vďaka bodom Sarneckého a Jakubova dostali rýchlo do vedenia 8:4. Na palubovke pokračoval výborný koncentrovaný výkon domácich, ktorí postupne zvyšovali svoje vedenie. Tréner Šalata sa pokúšal situáciu riešiť dvoma rýchlymi oddychovými časmi, no ani to nepomohlo a do záveru setu vstupovali domácich volejbalisti so sedembodovým náskokom – 21:14. Svoje vedenie si už ustrážili a po ulievke De Ama vyhrali prvý set 25:18.

Druhé dejstvo malo v úvode podobný priebeh. Domáci volejbalisti si zásluhou kapitána Mizeráka vypracovali päťbodový náskok – 7:2, ktorý postupne zvyšovali. V polovici setu už viedli 17:11 a málokto z prítomných divákov pochyboval o zdramatizovaní zápasu. Prišlo však niekoľko sporných verdiktov od rozhodcu a zrazu sa hostia vrátili do zápasu. Po bloku a dvoch pekných útokoch Luxa bolo už 21:19. Domáci volejbalisti na chvíľu stratili ľahkosť, ktorá ich zdobila počas celého semifinále a bola z toho dráma. Na štastie pre domácich v závere setu zabral Javorčík s Joščákom a druhý set vyhrali 25:21.

Nabudení Prešovčania zachytili úvod tretieho setu a s favoritom zápasu hrali vyrovnanú partiu. Na prvých technický oddychový čas odchádzali vo vedení 8:7. Družstva sa až do záveru setu ťahali bod po bode, a tak bolo všetko otvorené – 20:19. Túžba domácich, čo najrýchlejšie ukončiť zápas, bola však silnejšia a piatimi bodmi v rade vyhrali tretí set 25:19. Hráči ŠK Chemes Humenné sa tak môžu tešiť na finále slovenskej extraligy, v ktorom sa stretnú s hráčmi Svidníka. Prvé stretnutie je na programe v stredu 16.4.2014 o 18:00 hod. v MŠH v Humennom.

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: „Pred celou sériou som spomínal, že hlavný rozdiel medzi Prešovom a nami je v úrovni nasadenia za každého stavu. Vždy bojujú a idú do toho a to sa ukázalo aj v druhom sete. Nemôžem si pomôcť, ale zo strany toho kto vedie zápas, bolo dnes hráčom veľa dovolené a to aj na jednej, či druhej strane. Zbytočne sa to strhlo, prišla nervozita a strata koncentrácie. No, čísla aj napriek tomu dnes hovoria jednoznačne pre nás a to vo všetkých ukazovateľoch. Boli sme jasne lepším tímom.“

Ľubomír Šalata, tréner Prešova: „V prvých dvoch zápasoch nám Humenné toho veľa nedovolilo a každý náš náznak vrátenia sa do zápasu znemožnili. Dnes sme boli v pozícií, kde nemáme čo stratiť a chceli sme si z chuti zahrať, aby sme sa dobre naladili na zápasy o bronz. Do hry sme sa dostali v druhom sete, keď sme predviedli niekoľko dobrých zákrokov v poli, ale Humenné ukázalo v koncovkách lepšiu skúsenosť. Vo finále im prajem im veľa šťastia a budem im držať palce.“ /zdroj: nasehumenne.sk/