V skvelom zápase boli úspešnejší Prešovčania

V skvelom zápase boli úspešnejší  Prešovčania

Šláger 4. kola volejbalovej extraligy mužov sa v sobotu  odohral v športovej hale Prešovskej univerzity, kde domáci VK Mirad PU Prešov  privítal Svidníčanov. V búrlivej atmosfére sa od úvodného setu hral vynikajúci  volejbal, kde viac bojovnosti a túžby zvíťaziť preukázali domáci hráči, ktorí  zaslúžene vyhrali 3:1 (18, -19, 18, 24).
PREŠOV.  Šarišania previedli omnoho lepší  volejbal ako v minulovíkendovom domácom dueli proti Myjave.

Do  zápasu vstúpili koncentrovane a nebojácne, podržal ich výborný servis a hra v  poli, čoho zásluhou vyhrali úvodný set 25:18.

V  druhom sete Svidníčania zlepšili hru a vyrovnali stav duelu na  1:1.

V  treťom dejstve sa domáci hráči opäť vrátili k svojej hre z úvodného dejstva a  súpera zdolali aj totožným rozdielom.

Vo štvrtom, záverečnom sete zverenci Ľuboslava Šalatu ťahali zo začiatku za kratší  koniec, keď už prehrávali 13:16 a 20:21, ale v závere setu sa na súpera  dotiahli, vyrovnali na 24:24 a nasledujúce dve lopty patrili opäť Prešovčanom,  ktorí tak vyhrali 26:24 a odvrátili tak črtajúci sa tajbrejk.

Nadšenie vypredanej haly

Vypredaná hala bola svedkom kvalitného volejbalu a domáci  priaznivci sa dočkali cenného víťazstva v derby s favorizovaným   súperom.

„Od  začiatku zápasu sme dodržiavali stanovenú taktiku, presadzovali sme sa výbornými  blokmi, okrem druhého setu, kde nám Svidníčania ušli o niekoľko bodov, sme hostí  pritlačili aj podaním a útokom stredom, v poslednom sete sme ukázali za stavu  21:24 pevnejšie nervy a pri podaní Digaňu sme set zvrátili a vybojovali si cenné  víťazstvo,“ uviedol pre svf.sk tréner Prešovčanov Ľuboslav Šalata.

Predzápasové vyjadrenia domáceho lodivoda sa naplnili do  bodky, jeho zverenci dokázali naplniť očakávania a zmazať rozpačitý dojem z  predchádzajúceho vyjadrenia.

Výkon Prešovčanov športovo ocenil aj tréner hostí Peter  Kalný: „Domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve a vyhrali  zaslúžene.“

V  tabuľke sa Prešov bodovo dotiahol na Svidník, ktorý však stále figuruje na  tretej priečke.

Fakty

VK MIRAD PU Prešov – VK Slávia Svidník 3:1 (18, -19, 18,  24)

123  min., rozhodovali: Höger a Porvazník, 500 divákov (vypredané).

Prešov: S. Lampart 4, Rajduga 14, Faron 7, Hudák 11,  Macko 18, Digaňa 11, libero T. Lampart (Lux 2, Andráš 0, Závacký  0).

Svidník: Soták 0, Bucki 17, Drobňák 3, Skasko 9, Száraz  3, Sopko 8, libero Hruboška (Kuchárik 0, Labík 0, Hauer 0, Malina  6).
Myjava – Stará Ľubovňa 3:0 (12, 16, 18)
Zápas  trval 73 min, rozhodovali: Schimpl a L. Kráľovič, 250 divákov.
Ďalšie  výsledky: Komárno –
Nitra 2:3 (-15, -22, 20, 22, -7), TrenčínPrievidza 3:1 (23,  15, -23, 23) .

Tabuľka

1.  VKP    Myjava    4     4    0    12:1    12 2.  Nitra    4    4     0    12:2    11 3. Svidník     4    3    1     10:4    9 4. Prešov    4     3    1    9:4    9 5.  Trenčín    4    1     3    3:10    3 6. Prievidza     4    1    3     5:11    2 7. Komárno    4     0    4    3:12    1 8. St. Ľubovňa    4    0     4    2:12     1