V sérii o cenný kov vedieme 2:1

V druhom zápase série o 3. miesto v extralige mužov vyhrali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vo východniarskom derby nad VK KDS-Šport Košice 3:2 a v sérii o bronz, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý zápas je na programe v stredu 7. apríla o 19.00 v Košiciach.

Extraliga mužov – play-off, o 3. miesto (na 3 výhry) – tretí zápas – sobota:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VK KDS-ŠPORT KOŠICE 3:2 (13, 24, -22, -20, 10)
Rozhodovali: Höger a Mokrý, bez divákov.

Prešov: P. Porubský 3, M. Sopko st. 9, Mikovčík 5, Szarek 27, Ščerba 7, Mudo 11, liberá T. Lampart a L. Brilla (Hudák 5, Macko 8, Drobňák 0, Velička 0, V. Rzyman 1, Oleárnik 0). Tréner: M. Kardoš.
Košice: Goč 0, Smolej 20, Kríž 4, Lamanec 27, Ondruš 0, Pizur 5, liberá Kurej a Marčok (M. Sopko ml. 15, J. Hriňák 0, Jakubov 0, Machovec 0, Jendrejčák 1, Tesarčík 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Priebeh: Prešov začal raketovo, v prvom sete nedal hosťom šancu a vyhral 25:13. Druhý set sa vyvíjal lepšie pre Košičanov, ktorí vyhrávali 14:6 a 19:11. Domáci však znižovali manko, pri Sopkovom servise znížili zo 14:21 na 19:21 a dostali sa do hry. Košice ešte viedli 23:19, ale domáci otočili na 24:23 a napokon vyhrali takmer stratený set 26:24. Tretí set bol vyrovnaný a v koncovke ho pre seba získali Košičania (22:25). Hostia ožili, boli lepší aj v štvrtom sete a vyrovnali na 2:2. V tajbrejku si Prešov hneď v úvode vypracoval vedenie a nepustil ho do konca. Piaty set vyhral domáci 15:10 a v sérii vedú 2:1.

Marek Kardoš, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Bolo to viac vybojované ako vyhrané. Osobne si myslím, že sme dnes zo zóny 4 nehrali veľmi dobre. Našťastie nám tam v tajbrejku zahral Miško Hudák výborne. Trápime sa v zóne 4, nie je to ono a zbytočne vznikajú nedorozumenia v príjme. Už 8 mesiacov robíme na zóne zodpovednosti, na preberaní priestoru jeden za druhého a robíme to, ale nie vždy. A táto disciplinovanosť, to je najväčší rozdiel. Napríklad Košice boli dnes disciplinované a celkovo hrajú disciplinovane. My sme veľmi dobre začali brániť v piatom sete a to bol kľúč.“

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Tak, pravdupovediac čísla som nevidel, takže vlastne nejaký taký relevantný, presný výstup toho, že by som okomentoval zápas asi by nebol presný.  Ja sa na to pozerám skôr z emočného hľadiska a to je to, že tá daň za ten volejbal, ktorý sa snažíme hrať, variabilný a s perspektívou nejakou si vyberá nejakú tú daň. Takto by som to. Volejbal, ktorý hrávame s nejakou perspektívou s nejakou budúcnosťou a niečím, si vyberá určitú daň. Tak by som povedal, bodka. Nemám príliš toho čo, že by som hráčov hanil, alebo aj veľmi chválil. Je to také medzi tými množstvo hlúpostí, ktoré robia a množstve veľmi dobrých vecí, ktoré spravili. Je to taký priemer, ale vyúsťuje vlastne v to, že v ten rozhodujúci moment strácame. Takže bodka. A, v podstate skúsime ten zápas hodiť za hlavu. Ja to vnímam viac tých pozitívnejších vecí, ktoré som tam videl z titulu mojich hráčov. Pozitívnejšie veci. A ten negatívny skúsime hodíme za hlavu a séria sa sťahuje ku nám a pokračuje sa.“

Hráči zápasu: Łukasz Szarek (Prešov) – Lukáš Smolej (Košice)

Rozhodovali: J. Mokrý, P. Höger, I. Hudák, P. Dunčko

Séria hraná na 3 víťazné zápasy pokračuje už v stredu (7.4.2021) o 19:00 hod. stretnutím v Košiciach. Veríme, že s nami budete online.