Na Myjave plný bodový zisk, zápas proti Nitre už zajtra

TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-26, -22, 36, -22)
Rozhodovali: Schimpl a Viktoríni-Lisá, 130 divákov.
Myjava: Konc 23, Zeman 4, J. Petráš 26, Ihnát 13, Tarabus 10, Valo 0, libero T. Patúc (Holinga 0, Pokopec 2, Watzka 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Prešov: Červeň 9, Jurko 1, M. Sopko st. 18, Macko 11, Katona 25, Hudák 11, libero T. Lampart (Mikovčík 0, S. Lampart 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Vladimír Katona (Prešov)

Na Myjave sa dnes odohralo bojovné stretnutie. Domáci chceli potvrdiť zlepšenú výkonnosť a hostia narastajúcu formu. V prvom sete bolo stretnutie vyrovnané, v koncovke rozhodla jedna chyba domácich. Druhý set podobný ako prvý, družstvá sa ťahali bod po bode, ale koncovku zvládol lepšie skúsenejší Prešov. V treťom sete sa odohrávala volejbalová dráma, keď set skončil víťazstvom domácich v pomere 38:36. V štvrtom sete si hostia z Prešova udržovali menší náskok v priebehu celého setu a vyhrali ho 25:22 a tým aj dnešné stretnutia 3:1.

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: „V dnešnom zápase sme výrazne horšie servovali ako v posledných domácich zápasoch. Nedokázali sme ubrániť Vlada Katonu. V každom sete sa nám naskytlo niekoľko šancí, ktoré sme nepremenili, čo skúsenejší súper využil.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Dnes sme očakávali ťažký zápas a to sa do bodky potvrdilo. Domáci hrali odvážne a dobre na útoku. Nám sa nedarila obrana na sieti a preto bol zápas dlho vyrovnaný. Máme trocha starosti na poste nahrávača a s tým bojujeme. Som rád za víťazstvo za 3 body.“

Tabuľku, štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU

Posledný zápas základnej časti extraligy, ktorý rozhodne o našom umiestnení v tabuľke. 18. kolo hráme v nedeľu  (17. decembra 2017) so začiatkom o 18:00 hod. proti VKP Bystrina SPU Nitra. Live stream na TVcom.cz.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy