V sobotu boli na programe zápasy 9. kola extraligy mužov. Vo východniarskom derby vyhrali volejbalisti Prešova v Košiciach 3:2, kde sa tešili prvýkrát po troch rokoch.

VK KDS ŠPORT KOŠICE – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 2:3 (-16, 25, -20, 23, -10)
Rozhodovali: Höger a Mil. Smolko, bez divákov.

Košice: Goč 3, Ondruš 0, Kríž 5, Lamanec 28, M. Sopko ml. 10, Pizur 7, liberá Kurej a Marčok (Smolej 9, J. Hriňák 0, Machovec 0, Jakubov 9). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Macko 8, P. Porubský 3, Ščerba 15, Mikovčík 15, Szarek 32, Hudák 14, libero T. Lampart (Suchanič 0, Velička 0, V. Rzyman 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) – Ivo Mikovčík (Prešov)

Líder tabuľky nastúpil v treťom zápase bez kapitána Martina Sopka st., ktorý má nešpecifikované zdravotné problémy. Prešov v priamom prenose na Huste.tv aj bez neho ovládol prvý set a mal výborne rozbehnutý aj druhý, v ktorom viedol 18:10. Košice však pri podaní skúseného Miroslava Jakubova vyrovnali a napokon po dramatickej koncovke vyrovnali. V poradí 26. derby rivalov z dvoch najväčších miest na východe napokon dospelo jedenástykrát do tajbrejku, v ktorom síce začali lepšie domáci, ale Prešov ešte pred zmenou strán skóre otočil a napokon si pripísal deviate víťazstvo v sezóne. Prešov zastavil trojzápasovú sériu prehier v Košiciach, kde zvíťazil prvýkrát od 19. októbra 2017.

V drese domácich si 28 bodov (3 esá, 2 bloky) pripísal najproduktívnejí hráč súťaže Patrik Lamanec, jeho náprotivok, poľský univerzál Lukasz Szarek zaznamenal 32 bodov a rovnako ako Ivo Mikovčík dal 5 es. Mikovčík mal okrem toho aj 7 blokov.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Tento zápas nebol o zložitosti. Schéma oboch družstiev bola rovnaká. Rozhodla úspešnosť hráčov na jednotlivých postoch. V tomto Prešov dominoval a zaslúžene zvíťazil.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Začali sme veľmi dobre brániť. Potom Miro Jakubov ukázal veľkú silu spolu s Patrikom Lamancom, lebo to boli rozdieloví hráči. V koncovke štvrtého setu sme zlepšili bránenie a to sa nám prenieslo aj do piateho setu. Piaty set je lotéria. Nám vyšli tri servisy v dvoch rotáciách a urobili sme si dostatočný náskok aby sme vyhrali.“

Extraliga mužov pokračuje zápasmi 10. kola, kde je naplánovaný zápas na sobotu (12.12.2020) v Bratislave proti nováčikovi extraligy.

Podmienkou na odohranie zápasov sú negatívne antigénové testovanie všetkých hráčov a realizačných tímov na výskyt koronavírusu. Zápasy sa odohrajú za prísnych hygienických opatrení bez osobnej účasti divákov. Držať palce môžete online.

Spoločne fandíme VK MIRAD UNIPO Prešooov do tohooo!

Zdroj: svf.sk