V Bardejove skvelé 2. miesto pre Kamila a Kuba. Gratulujeme!

Extrémne horúci, prvý augustový víkend v Bardejove bol ako stvorený pre ďalší beachvolejbalový turnaj, tentoraz „B“ kategórie. Súboje pod vysokou sieťou na piesku majú v tomto krásnom historickom meste svoju tradíciu. 20-ty ročník sa tešil peknej účasti 18-tich dvojíc. Okrem najlepších hráčov z východného Slovenska hostil aj dve francúzske a jednu ukrajinskú dvojicu.

Naše želiezka v ohni v podobe dvojky Kamil a Kubo (Pavlinský/Gondžur) hneď v prvom kole preverili zahraniční hostia, ktorých výkony sa nedali predpokladať. Mladí Francúzi hrajú doma juniorskú ligu a na Slovensku boli na prázdninách u svojho trénera Bardejovčana Romana Ondrušeka. Prvý set patril našim chalanom, zahraniční súperi však v druhom sete zlepšil hru a vyrovnali. Psychická výhoda mladíkom z krajiny Galského kohúta nestačila. V tajbrejku naši zatlačili a dôsledným výkonom dotiahli zápas do úspešného konca.

V druhom kole natrafili Prešovčania na košickú dvojicu Stock/Oleárnik. Ťažký zápas v neznesiteľnej horúčave zvládli naši chlapci vďaka dobrej taktike. Vyhrali pomerom 2:0 na sety a postúpili do štvrťfinále, ktoré sa hralo nasledujúci deň.

Nedeľné štvrťfinále si prichystalo pre našu dvojicu špeciálne prekvapenie. Narazili v ňom na legendu slovenského volejbalu a dobre známeho kamaráta z klubu VK MIRAD PU Prešov – Maca, Michala Červeňa, ktorý hral po boku miláčika bardejovského publika, Bardejovčana Mareka Ondrušeka. Neuveriteľne napínavý prvý set naši chalani v koncovke nezvládli a prehrali 29:27. Ak sa nechceli vzdať, museli zamakať. Dobrým výkonom dostali súpera pod tlak a vyhrali druhý set 21:15. V tajbrejku rozhodovali maličkosti a šťastie, ktoré bolo tentoraz naklonené viac na našu stranu. Chalani zápas senzačne otočili, vyhrali a postúpili už do semifinále.

V semifinále už čakala nabudená humensko-michalovská dvojica Bajcura/Vetrecin. Kamil a Kubo absolvovali toto leto so spomínanou dvojicou veľa tréningov, preto sa navzájom dokonale poznajú. Tento fakt sa výrazne odzrkadlil na ihrisku. Diváci sledovali naťahovačku bod po bode a dobre pripravené taktiky na oboch stranách. V prvom sete naši chlapci ťahali za kratší koniec a prehrali. V druhom sete už pridali na obrátkach, zatlačili servisom a ukoristili set pre seba. Stúpajúcu výkonnosť využili aj v tajbrejku a rovnako ako vo štvrťfinále otočili zápas, ktorý sa v začiatku vôbec nevyvíjal v ich prospech pomerom 2:1. Štvrtá výhra v rade znamenala parádny postup do finále.

Priaznivcom plážového volejbalu je veľmi dobre známa, mimoriadne silá ukrajinská dvojica Medyanik/Reznik. Po viacerých vyhratých turnajoch zostávajú na Slovensku neporaziteľnými aj po finále v Bardejove. Naša dvojka nenašla recept na týchto zohraných hráčov a podobne ako ostatní účastníci v priebehu celého turnaja aj vo finále podľahli hladko pomerom 2:0.

Pozápasové foto s víťazmi turnaja – dvojica Medyanik/Reznik

Zápas o 3.miesto vyhrali Bajcura/Vetrecin nad dvojicou Červeň/Ondrušek.

„Jubilejný 20.ročník turnaja v Bardejove bol naozaj špičkový. Od pečeného prasiatka až po fantastickú divácku kulisu vo finále,“ vyzdvihol organizátorov turnaja Kamil Pavlinský. „Sme spokojní s výsledkom, druhé miesto je skvelé,“ uviedol Kubo Gondžur a jedným dychom dodal: „Na našej hre treba ešte stále pracovať a zlepšovať ju. Sme radi, že sme zvládli ťažké zápasy vo štvrťfinále a semifinále, kedy sme prehrávali prvé sety a museli sme zápasy otáčať. To bolo základom úspechu na tomto turnaji.“

Ďalší víkend si dáme od beachvolejbalu pauzu. O dva týždne je na programe finále Východného pohára, ktoré sa uskutoční na Zemplínskej Šírave – v oblasti Sĺňava. Srdečne pozývame všetkých nadšencov plážového volejbalu a všetkých, ktorí držia palce našej dvojici bojovníkov.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #miradarmy #vkmiradpuprešov #volejbalvpresove