VIDEOREPORT: Úspešná odveta proti nováčikovi zo Zvolena

Volejbalová extraliga pokračovala v sobotu 13. kolom. Muži hostili nováčika tabuľky, tím MVK Zvolen. Po neúspešnom zápase z úvodu októbra na strednom Slovensku, sme mali Zvolenčanom čo oplácať. Odveta sa podarila. Súpera sme zdolali za 77 minút presvedčivo 3:0 (25:17, 25:23, 25:19). Zahrali si aj hráči z lavičky. Sily šetrili blokár Michal Červeň aj nahrávač Kamil Feňo.

Zápas začal našou priamočiarou hrou. Zvolenčania sa ťažko dostávali do tempa. Pri skóre 16:3 sa tréner Jaroslav Vlk rozhodol pustiť do hry hráčov z lavičky. Hosťom sa v závere setu síce podarilo, po chybách na servise a nahrávke, nazbierať niekoľko bodov, ale bez chyby nehrali ani oni. Po technickom oddychovom čase prvý set ukončil prudký útok blokára Iva Mikovčíka zo siete na 25:17.

V druhom sete sa hra otvorila naplno. Lepšie začali hostia, keď prestali kaziť svoju hru a prvýkrát v zápase viedli. Rozdiel sme stiahli a od 11:11 sme začali na plné obrátky pracovať na náskoku. Zvolenčania manko doťahovali len ťažko. Na zisk druhého setu sme síce spotrebovali všetkých päť setbalov, ale podarilo sa. Na ukazovali svietil najtesnejší rozdiel 25:23.

Ani v treťom sete sme nechceli nechať nič na náhodu a pokyny trénera zneli jasno. Zápas ukončiť najrýchlejším možným spôsobom. Po sérií nevydarených servisov na oboch stranách, približne v polovici setu sa naša dominancia začala napĺňať. Zápas zavŕšil ráznym útokom na 25:19 stredom siete kapitán Martin Sopko.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Jednoznačne víťazstvo z našej strany. Prvý set sme jasne dominovali. Prišlo tam k striedaniam a náš rytmus sa jemne zastavil. Od druhého setu zlepšená hra Zvolena zápas jemne zdramatizovala, ale jeho vývoj sme mali pod kontrolou.“

Martin Vaško, tréner MVK Zvolen: „Dnes sa v našej hre vyskytovalo obrovské množstvo technických chýb. V istých pasážach sme si nedokázali prihrať a presadiť sa v útoku, čo bolo dnes, myslím rozhodujúce. Pokiaľ sme dokázali súpera zatlačiť podaním, dokázali sme hrať vyrovnanú hru.“

Najlepší hráč zápasu: Ľuboš Macko (VK MIRAD PU Prešov)
Rozhodovali: Mokrý Juraj, Daruľa Dušan
Zápas trval 77 minút.
Počet divákov: 209

Na 14. kolo extraligy, ktoré sa odohrá v sobotu (02.12.2017) vycestujeme za súperom do Svidníka. Zápas proti TJ Slávia Svidník sa začína o 17:00 hod. v Mestskej športovej hale. Príďte nás podporiť na sever Slovenska. Držať palce môžete aj pri obrazovkách internetovej televízie TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný.

Zároveň vás srdečne pozývame na najbližší domáci zápas, ktorý bude posledným v tomto kalendárnom roku. Na Mikuláša, v stredu 6.12.2017  o 19:30 hod. privítame v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej privítame mužstvo VK Prievidza. Srdečne pozývame všetkých priaznivcov na derby 15. kola extraligy. Spolu budeme fandiť VK MIRAD PU Prešooov do tohooooo!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy