Turnaj 3-kového volejbalu bez účasti favorita vyhrali naši ml. žiaci

Mladší žiaci VK Mirad Gymnázium Konštantínova cez víkend hostili turnaj v 3-kovom volejbale.  Oblasť Východ na palubovke ZŠ Šrobárová organizovala ďalšie kolo Majstrovstiev SR ml. žiakov. Pod vedením trénera Erika Digaňu sa po pauze opäť turnaja zúčastnili oba výbery Prešov A aj Prešov B. Z dôvodu obmedzeného počtu účastníkov turnaja, mali tentokrát voľno favoriti celej súťaže, tím Svidník A.

Turnaj sa pre chalanov z áčka začal zápasom proti Popradu. Rozohrali sa víťazstvom 2:0 a tréner mal priestor na vystriedanie celej lavičky. V druhom zápase sa stretli s najťažším súperom turnaja, družstvom Starej Ľubovne. Po bojovnom výkone a aj vďaka výbornej atmosfére, ktorú si chlapci spolu s béčkom vytvorili, vyhrali 2:1. Ukázali, že už majú patrične skúsenosti a išli do toho naplno. V treťom meraní síl so Svidníkom „C“ tréner vyskúšal rôzne nové postavenia a signály. Posledný žreb postavil žiakom do cesty Svidník B, ktorý je v hornej časti tabuľky a očakával sa vyrovnaný zápas. Na milé prekvapenie trénera mal zápas jednoznačný priebeh a chalani si pripísali hladké víťazstvo 2:0. Turnaj zavŕšili zápasom proti „kolegom“ z béčka a napriek vyrovnanému prvému setu ho v príjemnej atmosfére vyhrali 2:0 a prvýkrát v tejto sezóne si pripísali turnajové víťazstvo.

Béčko výkonmi opäť robilo radosť. Možno menej skúseností a slabšiu fyzickú koordináciu kompenzovali bojovnosťou a srdcom pre volejbal.  So všetkými hrali vyrovnanú partiu, ale zdolať 2:0 sa im podarilo len výber Svidník C a po tajbrejku zaslúžene aj Poprad 2:1.

Tréner Erik Digaňa hodnotí: „Super turnaj. Chválim Starú Ľubovňu, ktorá hrala výborne, ale myslím si, že moji chlapci v koncovke druhého setu a v tajbrejku ukázali, že majú viac skúsenosti z minulého roku. Priznávam, že so Svidníkom B, ktorý je v tabuľke na 3. mieste som očakával vyrovnaný zápas a za jeho hladký priebeh musím chlapcov pochváliť. Vôbec som nemusel zasahovať do hry. Odohrali to sústredene s taktickými pokynmi, ktoré som vyskúšal, aj keď nie som zástanca taktiky už v tomto veku. Hlavné je, že hráči splnili to, čo som od nich chcel. Kričanie prvej lopty, autu a sústredenie sa hneď po zapískaní. Boli tam samozrejme aj nedostatky v herných činnostiach jednotlivcov, ale vzhľadom na vek je to úplne normálne. Najviac som si užíval posledný zápas, derby áčko versus béčko, keď všetci súperi odišli a chalani si mohli z chuti zahrať, bez striedania, ako chceli. 🙂 Nakoniec vyhral Prešov A, ale prvý set bol vyrovnaný. Už teraz sa teším, ako z oboch celkov budem skladať tím pre 6-kový volejbal na budúci rok.“

Nominácia Prešov A: A. Horanič, P. Anderko, T. Orečný, A. Marcinko, M. Figura, A. Lukačko.
Nominácia Prešov B: Pijaček, Goliáš, Zibrin, Kozák, D. Pollák, K. M. Kedera.