Súboj o 3. miesto vyrovnaný

V druhom zápase play off o 3. miesto vo volejbalovej extralige mužov vyhral VK KDS Šport Košice nad VK MIRAD UNIPO Prešov 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá vyrovnal na 1:1. Tretí zápas je na programe v sobotu 3. apríla v Prešove.

Extraliga mužov – play-off, o 3. miesto (na 3 výhry) – druhý zápas – streda:

VK KDS ŠPORT KOŠICE – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (-16, 24, 18, 26)
Rozhodovali: Andrejčák a Mil. Smolko, bez divákov.

Košice: Goč 6, Smolej 17, Kríž 7, Lamanec 16, M. Sopko ml. 12, Pizur 5, liberá Kurej a Marčok (Ondruš 7, J. Hriňák 0, Jakubov 0, Machovec 0, Jendrejčák 2). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Mikovčík 8, P. Porubský 6, M. Sopko st. 16, Mudo 4, Szarek 24, Ščerba 4, libero T. Lampart (Velička 0, Hudák 0, Drobňák 5, Macko 1, V. Rzyman 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) – Lukasz Szarek (Prešov)

Priebeh: Prvý set patril jasne Prešovu, ktorý ho vyhral 25:16. Hostia viedli v druhom dejstve 14:11, ale Košičania otočili skóre a v závere mali tri setbaly (24:21). Prešov všetky tri odvrátil, ale domáci napokon po ese Smoleja vyhrali druhý set 26:24. V treťom dejstve si domáci vypracovali náskok, udržali ho až do konca (25:18) a dostali sa do vedenia 2:1. Duel dospel do dramatickej koncovky. Domáci tajbrejk nepripustili, hoci Prešov v štvrtom sete vyhrával 15:12 a neskôr 21:18. Hostia nevyužili dva setbaly a Košičania napokon vyhrali posledný set 28:26, keď ho esom ukončil Ondruš.

Zaujímavosti: Košice zdolali Prešov prvýkrát v sezóne. V základnej časti vyhrali zverenci Mareka Kardoša oba duely a tretí triumf pridali doma v prvom súboji o bronz. O tretie miesto sa rivali z východu Slovenska stretli aj v sezóne 2016/17, Prešov vtedy vyhral 3:2 na zápasy. Blokár Prešova Ivo Mikovčík prekročil hranicu 800 bodov v kariére.

Lídri: Košický smečiar Lukáš Smolej zaznamenal 17 bodov a dal 4 esá. Univerzál Patrik Lamanec si pripísal o bod a o eso menej. Tromi bodmi z podania sa prezentoval aj Nikolas Ondruš. Nahrávač Samuel Goč mal tri esá. Poľský univerzál Prešova Lukasz Szarek nazbieral 24 bodov (3 esá, 3 bloky). Kapitán hostí Martin Sopko st. dal 5 es, Ivo Mikovčík si pripísal 5 blokov.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Výhra sa nerodila ľahko, v priebehu druhého setu sa nám podarilo vyrovnať hru na sideout. Dokázali sme dávať priame body na podaní, čím sme vedeli získavať, alebo mazať náskok súpera. Záverečný set bol aj o šťastí, ale nechýbala nám odvaha. Séria je vyrovnaná. Čaká nás zápas v Prešove na ktorý sa pripravíme.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Mali sme obrovské problémy s prihrávkou po druhom servise, keď si si neurobili side-out. Hrali sme relatívne dobre v obrane, ale neskôr sme zle čítali hru nahrávača, ktorý hral celý čas to isté.“

Séria o bronzové medaily pokračuje už vo veľkonočnú sobotu (3.4.2021) v Prešove. Hrá sa každú sobotu a stredu (ešte 3.4., 7.4., prípadne 10.4.2021). V Športovej hale PU sa stretnutia začínajú tradične o 17-tej. Duely v Košiciach odštartujú vždy o 19:00 hod. Všetky zápasy je možné sledovať online. Výsledok je zverejnený na webe www.vkmiradpupresov.sk a klubových sociálnych sieťach.

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy