Starší žiaci zdolali Vranov a sú na 2. mieste

V sobotu (30. novembra 2019) pokračovala súťaž kategórie starších žiakov. Miraďáci vycestovali na dva vzájomné zápasy za posledným tímom tabuľky do Vranova nad Topľou.

Pod vedením zastupujúceho trénera Tomáša Mačičku potvrdili Prešovčania rolu favorita a vo dvoch vzájomných zápasoch zdolali Vranovčanov 1:3 (-12,-18,23,-23) a 0:3 (-21,-11,-23). V tabuľke šiestich tímov poskočili už na 2. miesto.

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Chlapci nastúpili do zápasu odvážne, čo bolo dobré. V treťom sete zo začiatku nedokázali podržať spoluhráča na nahrávke, čím si súper vytvoril bodový náskok. Následne to postupne doťahovali, no v koncove chybovali servisom a set prehrali. Potom už taktické pokyny dodržiavali dobre a zápas ukončili vo štvrtom sete. V druhom zápase už pre zranenie nehral smečiar Anderko, tak cieľom bolo vyhrať zápas a nekomplikovať si to. Chlapci hrali s chuťou a zvládli to dobre. Skúšali sme s nahrávačom trošku pozmeniť charakter hry, čo zo začiatku robilo problém, ale je to vec zvyku a zápasovej praxe. Výkon chlapcov sa mi páčil a hrali svedomito. Držím im palce v ďalších zápasoch.“

Nominácia na zápasy proti Vranovu: Verčimák A. Marcinko, Ivanič, Belej, Baloga, Pijaček, Goliáš, Falat, Duda, Anderko P.,