Starší žiaci vyhrali v Košiciach hladko, dvakrát 3:0

Súťaženie Oblasti Východ pod záštitou SVF pokračovalo v sobotu (10.3.2018) zápasmi 11. kola v kategórií starších žiakov.  Naši mladíci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova cestovali na dva vzájomné zápasy za rovesníkmi VK KDS Šport Košice.

Chlapci rolu papierového favorita zvládli. Oba zápasy boli o ich hre a zdolali súpera z juhu východného Slovenska hladko 0:3 (16,16,10) a 0:3 (16,10,17). Keď dodržiavali pokyny trénera a asistenta trénera, tak hrali výborne a bez chýb. Akonáhle zo svojich úloh poľavili, začali sa so súperom doťahovať, automaticky kazili servis a boli nedôslední na prihrávke. Po loptách „zadarmo“, ktorých bolo v týchto zápasoch mnoho, si prihrali presne a nasledoval kvalitný útok. Nahrávač mohol tvoriť hru a hral sa naozaj pekný volejbal. Do konca súťaže zostávajú posledné tri kolá a prešovskí žiaci patria do čela tabuľky, kde im stále patrí priebežné 3. miesto za Svidničanmi a ľubovnianským áčkom. Rozpis a prehľadnú tabuľku všetkých ôsmich tímov nájdete  TU.

Tréner Tomáš Mačička hodnotí: „Hráči ukázali, že je v nich veľa dobrého, ale nedokázali držať vývoj setov pevne vo svojich rukách. Chýba im koncentrácia počas celého setu. Či to bol začiatok, stred alebo koniec setu, prišlo uspokojenie s výsledkom a to bol stav, s ktorým nemôžem byť spokojný. Po pochvale počas time-outu za stavu 16:2 skončil set 25:10. Výsledkovo sa to javí ako super skóre, ale herne to nemôžem akceptovať. Viem, že chlapci majú na viac, ako to ukázali v niekoľkých setoch, kedy splnili moje trénerské a asistentove očakávania.“

Nominacia: Brilla J., Brilla L., Verčimak, Goliáš, Porjanda, Šutak, Pasečiak, Harčar, Falat, Čorej, Asistent trénera: Velička