Starší žiaci v Humennom úspešne, dvakrát 0:3!

Starší žiaci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova mali cez víkend na programe 10. kolo 1. časti oblasti CIVY. V sobotu (04.03.2017) si v Humennom vo dvoch vzájomných zápasoch zmerali sily s tímom ŠK Gymnázium Humenné. Vzišli z toho dva veľmi zaujímavé zápasy, v ktorých sme za dlhší koniec ťahali my a vyhrali sme 0:3 (18,22,23) a 0:3 (24,23,13). V tabuľke im patrí aktuálne 4. miesto. Dobrá práca chlapci! Gratulujeme.

Hodnotenie trénera starších žiakov Tomáša Mačičku: „V prvom zápase sme dominovali na servise, darilo sa nám v príjme súperovho podania a z toho založenie kvalitného útoku. Chválim hráčov za vynikajúcu prácu v poli, kde nám zbytočne nepadali ľahké lopty prehodené súperom zadarmo. Hráči dodržiavali taktiku pri prehadzovaní ťažkých lôpt súperovi a vytvárali mu tak problémy pri rozohrávaní hry. Druhý zápas hráči začali nekoncentrovane a nezodpovedne. Súper viedol 7:0 a počas celého setu si držal náskok 5 lôpt. V závere prvého setu sa hráčom podarilo zvrátiť nepriaznivý stav, kedy po chybách súpera a s dávkou šťastia vybojovali set pre seba. Chyby sa vyskytovali v medzihre a nefungovala súhra obrany na sieti a v poli. Následne sa prispôsobili hre súpera a už síce výrazne neviedli, ale stále držali set vo svojich rukách. Tešíme sa zo zisku 6 bodov, ale nemôžem byť spokojný s predvedenou hrou. Máme ešte na čom pracovať.“