Edymax extraliga mužov pokračovala v sobotu (1.12.2018) zápasmi 13. kola a naši muži si v ňom zmerali sily s húževnatým družstvom Myjavy. Kopaničiari prišli do Prešova odhodlane a napriek tomu, že neboli papierovými favoritmi duelu, tak po výsledku 1:3 (25:19, 20:25, 16:25,23:25) si z východu Slovenska odviezli 3 body. Hostia týmto zápasom ukončili našu tohtoročnú neporaziteľnosť na domácom ihrisku Športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej.

Priebeh hry
Do úvodu zápasu vstúpili lepšie hráči TJ Spartak Myjava. Počiatočné vedenie však stratili a v polovici setu už viedli naši hráči. Myjavčania kvalitným podaním zrovnali na 19:19, ale od postavenia so servisom Michala Červeňa už na strane hostí žiaden ďalší bod nepribudol. Set ukončilo eso skúseného blokára priamo z podania.

V druhom sete ťahali Miraďáci od začiatku za kratší koniec. Hostia výborne útočili i blokovali. Naši muži skóre len doťahovali. Nepomohlo ani striedanie, počas ktorého sa na ihrisko dostal blokár Matej Faron. Po výsledku 20:25 bolo zrovnané na 1:1.

Vyrovnanie výrazne nabudilo hernú náladu Myjavčanov. V treťom sete mali ešte výraznejšie navrch. Na kvalitné útoky Petráša i Pokopca úspešne nahrával slovenský reprezentant a hráč zápasu Juraj Zaťko. Naši hráči sa trápili pri na servise i v útoku. Tréner Digaňa sa snažil spestriť hru striedaním. Do hry vstúpil Michal Rajduga i mladíci Kamil Pavlinský a Alex Timko. Vývoj stretnutia naklonili na svoju stranu hostia po zisku tretieho dejstva rozdielom 16:25.

Tempo statočného súboja o tajbrejk vo štvrtom sete napriek snahe prešovských volejbalistov opäť diktovali Myjavčania. Ani 21 bodov z ruky kapitána Martina Sopka nestačilo na dobre rozbehnutých hostí. Set i zápas ukončil blok útoku smečiara Michala Hudáka na najtesnejšie možné skóre setu 23:25.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Myjava dnes prišla do Prešova nabudená, ako sme predpokladali. Žiaľ, my sme to neustáli v hlavách. Mysleli sme si, že hladko vyhráme. Dehonestoval by som výkon Myjavy, ak by som povedal, že sme si to prehrali sami. Myjavčania dnes hrali asi najlepšie v tejto sezóne, čo som mal možnosť vidieť. Žiaľ, pomohli sme tomu výsledku aj my. Liga ide ďalej.“

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Podali sme maximálny a koncentrovaný výkon. Som hrdý na svojich chlapcov.“

MVP: Juraj Zaťko (Myjava)
Počet divákov: 197 divákov
Čas trvania zápasu: 117 minút
Rozhodovali: Jana Niklová, Peter Malík

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Po 13. kole súťaže je naše mužstvo na 5. mieste tabuľky. Na štvrtú Nitru strácame 2 a na tretí Svidník 4 body. Aktuálnu tabuľku základnej časti nájdete TU (klik).

Edymax extraliga mužov pokračuje budúci víkend v nedeľu (9.12.2018) 14. kolom a zápasom proti obhajcovi titulu VK Prievidza. Aj v nasledujúci zápas 15. kola, v sobotu (15.12.2018) odohráme „vonku“ na ihrisku mužstva MVK Zvolen. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, alebo cez mobilnú aplikáciu TVcom, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme v sobotu (22.12.2018). V 16. kole sa môžete tešiť na východniarske derby. Na ihrisku športovej haly privítame na odvetu mužstvo VK KDS Šport Košice.  Srdečne pozývame fandiť.