Sme vo finále turnaja o Slovenský pohár, o trofej si zahráme proti Košiciam

Naši volejbalisti postúpili do finále Slovenského pohára 2019, keď v sobotňajšom semifinále vyhrali v Humennom vo východniarskom derby nad Svidníkom 3:1 (24, 21, -18, 19). V nedeľu sa naši hráči o 17:30 hod. stretnú s víťazom druhého semifinále VK KDS Šport Košice, ktorý v 5-setovej bitke zdolali tím VKP Bystrina SPU Nitra 2:3 (22,-20,-21,21,11).

Semifinále Slovenského pohára 2019, Humenné (sobota):
VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 3:1 (24, 21, -18, 19)
Zápas trval: 115 minút, rozhodovali: Sluk a Niklová, 900 divákov.
Prešov: M. Sopko st. 15, Červeň 10, Bogdanovič 10, Jurko 3, Hudák 21, Mikovčík 5, libero T. Lampart (Rajduga 0). Tréner: E. Digaňa.
Svidník: Hriňák 2, Ciupa 8, Majcher 13, Pietrzak 17, Ščerba 14, Matušovský 8, libero S. Paňko (R. Vitko 0). Tréner: P. Tholt.

Pred 900 divákmi v humenskej hale začali lepšie Svidníčania, keď po dobrých blokoch a odvážnom servise viedli 5:2. Prešovu sa nedarilo skladať loptu po príjme a na každý bod sa proti dobre hrajúcemu Svidníku natrápili. Prešovčanov naštartovala až ľahká výmena názorov medzi kapitánom Martinom Sopkom a čiarovým rozhodcom, po ktorej otočilo družstvo Erika Digaňu z 5:8 na 10:9. Tréner Svidníka Peter Tholt zareagoval oddychovým časom. Prešovčania začali čoraz viac tlačiť, k esu nahrávača Juraja Jurka sa pridala výborná obrana na sieti a stabilne útočiaci Bogdanovič. Prešov svoj náskok zvýšil ešte na  13:10, no Svidník dotiahol na 14:14, 19:19 a 21:21. Diváci sa teda tešili z napínavej koncovky hneď v prvom sete, tú lepšie zvládol Prešov a blok Hudáka ukončil set 26:24.

Dobre naladení Prešovčania sa vrhli do druhého setu a hneď na začiatku si urobili náskok 9:6, 12:9. Svidník sa začal trápiť na prijme, naopak Prešov sa stále spoliehal na útok Jaroslava Bogdanoviča a skvelú obranu na sieti. Pri podaní kapitána Jakuba Hriňáka síce Svidník stiahol prešovský náskok zo 16:9 na 16:14, no Prešov si trpezlivo počkal, otočil a dve esá Michala Hudáka pomohli Prešovu, aby si až do konca setu udržal pohodlný náskok. A bol to práve Hudák, kto útokom zakončil druhý set za stavu 25:21 pre Prešov.

Začiatok tretieho setu bol opäť v réžii Prešova, 3:1, 10:7, 12:9. Svidník však aktívnejšou hrou na sieti a riskantnejším servisom dotiahol na 12:12 a dokonca sa ujal vedenia 17:14. Erika Digaňa sa v reakcii na vývoj rozhodol stiahnuť z ihriska Martina Sopka aj Jaroslava Bogdanoviča, no len čo Prešov získal bod, Sopko sa na ihrisko vrátil a po Rajdugovom servise do siete sa vrátil aj Bogdanovič. Svidník už tento set nenechal utiecť a vyhral 25:18.

Štvrtý set bol od začiatku veľmi vyrovnaný až do stavu 9:9. Obe družstvá pritlačili na útoku, Hudák si pripísal ďalšie eso a Prešov viedol 14:11. Na útoku sa pridal aj Martin Sopko, ktorý bol do tej doby nenápadným, ale stabilným elementom prešovského družstva v tomto zápase a Prešov zvýšil náskok na 18:14, 23:19. Postup do finále Slovenského pohára Prešovu spečatil útokom kapitán Martin Sopko.

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Dnes sme tlačili servisom. Je to súper, s ktorým máme už čo to odohrané, oni vedia, čo hráme my a naopak. Takže je to o bojovnom naladení v ten deň. Publikum tu bolo úžasné a to veľmi pomohlo, aby ten zápas mal náboj.“

Martin Sopko, kapitán Prešova: „Tak asi sme dnes boli o trošku lepší, ale mali sme momenty, kedy sme mali teplo pod zadkom. Som rád, že sme to zvládli a či už to bolo skúsenosťou, alebo srdcom či fyzickou silou, sme víťazmi tohto zápasu a sme vo finále. Určite si pozrieme aj druhé semifinále aj keď sme pripravení aj na Košice aj na Nitru. A potom si aspoň dve hodinky užijeme, že sme vo finále.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Nevidel som ešte poriadne čísla, ale myslím, že sme dnes hrali dobre na útoku, len sme nezvládli prihrávku a servis. My sa s Prešovom pravdepodobne stretneme o mesiac v play off a tam im budeme mať čo vracať.“

Jakub Hriňák, kapitán Svidníka: „My sme dnes Prešovu veľmi pomáhali našimi chybami na servise, tým servisom sme ani neublížili, naopak oni nám dávali esá. Keď sme ich dostali pod tlak, pomohli sme im sa z neho dostať tým, že sme pokazili servis. Treba ísť ďalej, atmosféra v Humennom bola skvelá, taká akú si ju pamätáme a som rád, že tu dnes bolo počuť svidníckych fanúšikov.“

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy