SME V SEMIFINÁLE

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov a Spartak VKP Komárno si v sobotu vybojovali postup do semifinále play off extraligy mužov. Víťaz základnej časti Prešov zdolal doma Nitru 3:1 a v celej sérii vyhral 3:0, úradujúci víťaz Slovenského pohára Komárno zdolal Svidník 3:0 a rovnakým pomerom triumfoval aj v sérii. V nedeľu hrá doma Prievidza s Trenčínom (v sérii vedie 2:0) a v utorok privíta Chemes Spišská Nová Ves doma Myjavu, ktorá hrá tento víkend na Final Four Stredoeurópskej ligy. Tam je stav série 1:1.

Extraliga mužov 2014/2015 – play-off – štvrťfinále – tretie zápasy (hrá sa na tri víťazstvá):

VK MIRAD PU Prešov – VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (16, -23, 19, 15)
konečný výsledok série 3:0 – do semifinále postúpilo mužstvo VK MIRAD PU Prešov
101 min, rozhodovali: Höger a Servický, 500 divákov.
Prešov: Závacký 1, M. Sopko st. 12, Macko 9, Lux 8, Hudák 15, Červeň 2, libero T. Lampart (Rajduga 6, Drobňák 8, Faron 1, Digaňa 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Nitra: Mikušovič 6, Zapala 9, Sťahuliak 9, Ludha 15, Švec 0, Petrík 1, libero Turis (Mečiar 5, Hláčik 2, Valent 0, Kalužný 0). Tréner: Ľ. Paška.

presovcania3_vv

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Začali sme v základnej zostave s nahrávačom Závackým, ktorý v predchádzajúcich dvoch zápasoch nehral kvôli chorobe a v sete sme viackrát dostali súpera pod tlak servisom a dobre sme bránili hlavne v poli a pohodlne sme si ustrážili prvý set. V druhom sete hráči Nitry hrali s rizikom na podaní, čo im celý set vychádzalo. My sme sa naopak v druhom sete do servisu nevedeli trafiť a nemali sme ani úspešný zásah v obrane. V treťom sete bol stav vyrovnaný do stavu 10:10 a na ihrisko prišli striedajúci Rajduga s Drobňákom, ktorí prispeli svojim výkonom k rozhodujúcemu náskoku a vývoj setu sme si v koncovke ukontrolovali. Štvrtý set sme začali sústredene a dôrazne v útoku. Mali sme tam aj niekoľko úspešných blokov a vcelku pohodlne sme set dotiahli do víťazného konca. Sme radi, že táto štvrťfinálová séria s Nitrou je za nami, lebo sme ju odohrali s viacerými chorými hráčmi a teraz budeme mať trochu času na doliečenie a prípravu na semifinálového súpera.“

Ľubomír Paška, tréner Nitry: „Gratulujem súperovi k víťazstvu a postupu do semifinále. Myslím že sme odohrali s prvým družstvom extraligy z nášho pohľadu dôstojnú sériu avšak skúsenosti a kvalita domáceho družstva sa prejavila hlavne v koncovkách jednotlivých setov.“