Sme v semifinále! Myjava zdolaná po dokonalom obrate z 2:0 na 2:3

Po Prievidzi sa ďalšími semifinalistami extraligy mužov stali v sobotu aj volejbalisti VK MIRAD PU Prešov a hráči majstrovského tímu VKP Bystrina SPU Nitra. Na meno posledného semifinalistu si počkáme do stredy, pretože volejbalisti VK KDS Šport Košice vyrovnali stav s TJ Slávia Svidník na 1:1.

Nitra potvrdila domáce víťazstvo spod Zobora a na palubovke nováčika MVK Zvolen vyhrala 3:0. Cestu do haly na strednom Slovensku si našlo 200 divákov (vypredané), ktorí sa napriek prehre svojich miláčikov volejbalom bavili. Favorit držal opraty zápasu pevne v rukách a zaslúžene vyhral. V semifinále sa Nitra stretne s Prešovom, ktorý si postup medzi štyri najlepšie tímy vybojoval podstatne ťažšie.

Šarišania prehrávali na palubovke Spartaka Myjava 0:2 na sety a v treťom dejstve 18:22, ale nevzdali sa a napokon duel otočili. Myjavčania mali za stavu 24:23 v treťom sete aj jeden mečbal. K víťazstvu Prešova výrazne pomohli najskúsenejší hráči. Kapitán Martin Sopko st.zaznamenal 30 bodov (1 eso, 1 blok, 28 útok), až 8 blokmi a 21 bodmi sa zaskvel blokár Michal Červeň. V drese domácich nazbieral takisto 30 bodov Jakub Ihnát. V sérii o 5.-8. miesto sa Myjava stretne so Zvolenom.

O poslednom semifinalistovi sa rozhodne až v treťom zápase. Volejbalisti VK KDS Šport Košice totiž vyhrali nad TJ Slávia Svidník 3:1 a vyrovnali stav série. Svidník viedol 1:0 na sety, ale potom ďalšie dve dejstvá získali pre seba Košičania. V závere sa zdalo, že duel smeruje do tajbrejku, keď hostia po prvom extraligovom ese 15-ročného Radovana Vitka viedli 21:18, ale domáci sa prepracovali k setbalu a duel ukončil esom Martin Sopko ml.Rozhodujúci duel je na programe v stredu 7. marca vo Svidníku. Víťaz sa v semifinále stretne s Prievidzou, zdolaný v sérii o 5.-8. miesto narazí na Trenčín.

TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 2:3 (20, 23, -24, -26, -8) – na zápasy 0:2, Prešov postúpil do semifinále
Rozhodovali: Juráček a Sarka, 168 divákov.
Myjava: Tarabus 8, Valo 1, Ihnát 30, Zeman 5, J. Petráš 15, Pokopec 17, libero T. Patúc (Konc 2, Jalovecký 0, Watzka 0, Holinga 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Prešov: Červeň 21, Jurko 0, M. Sopko st. 30, Mikovčík 10, Katona 11, Hudák 10, libero T. Lampart (Feňo 3, Gula 0, S. Lampart 0, Macko 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko st. (Prešov)

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: „Mrzí nás nevyužité vedenie 2:0 na sety a v treťom sete stav 22:18 v náš prospech. Ten záver setu sme hrali príliš opatrne a ponúkli sme Prešovu šancu vrátiť sa do zápasu. Blahoželám súperovi k postupu.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Dnes sme očakávali ťažký zápas a to sa do bodky potvrdilo. Domáci hrali odvážne a dobre na útoku. Nám sa vstup do zápasu nepodaril a stále sme len domácich doťahovali. V koncovkách tretieho a štvrtého setu rozhodli skúsenosti mojich hráčov a veľmi dobrým výkonom nám pomohol Maťo Sopko. Piaty set už sme mali pod jasnou kontrolou.“