Po vypadnutí z bojov o medaily pokračovala Edymax extraliga mužov v sobotu pre našich volejbalistov prvým zápasom série o 5. miesto. Do metropoly Šariša pricestovali hráči MVK Zvolen, ktorí vo štvrťfinále podľahli obhajcovi titulu z Prievidze. Rolu favorita domáci potvrdili výhrou 3:1 (25:15, 25:18, 18:25, 25:20) a v sérií na 2 víťazstva vedú 1:0. Šancu dostali mladíci. Martin Sopko st. pomohol 21 bodmi. Hráčom zápasu sa stal Michal Rajduga.

Priebeh hry
Prvý aj druhý set mali domáci pevne pod kontrolou. Oba začala prešovská základná šestka (Sopko st., Jurko, Červeň, Mikovčík, Hudák, Bogdanovič, Lampart), ktorú tréner Digaňa postupne v priebehu setu prestriedal a na ihrisko sa dostali Šimon Gula, Kamil Pavlinský, Michal Rajduga, Matej Faron, Boris Velička a Lukáš Brilla. Hostia len ťažko doťahovali náskok, ktorý Prešovčania získavali najčastejšie cez šnúry niekoľkých bodov v rade. Po pol hodine hry svietilo na ukazovateli skóre 2:0 po setoch 25:15 a 25:18.

Do tretieho setu vstúpili Prešovčania s mladíkmi a hráčmi z lavičky a od prvej lopty mali navrch Zvolenčania. Zlepšili podanie i obranu a tréner domácich tak mal možnosť vidieť reakcie mladíkov pod tlakom. Hostia šancu využili a získali set vo svoj prospech rozdielom 18:25.

Miraďáci vo štvrtom sete nenechali nič na náhodu a nedovolili hosťom zápas zdramatizovať. Víťazstvo spečatil úspešným útokom univerzál Michal Rajduga, ktorý sa stal hráčom zápasu (MVP). Kapitán Martin Sopko st. pridal 21 bodov.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Očakával som ťažký zápas hlavne po psychickej stránke. S hlavami sme trošku pracovali, ale povedal som chlapcom, že zápasy o umiestnenie jednoducho musíme zvládnuť. Je to pre nás povinné víťazstvo. Avizoval som, že šancu dostanú mladí hráči. Som rád, že máme taký skúsený tím, že si môžeme dovoliť zakomponovať mladíkov. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal Lukáš Brilla, Kamil Pavlinský dnes výborne zahral. Boris Velička ešte potrebuje väčšiu istotu, ale dostali šancu a som rád, že starší hráči ich v hre udržiavajú. Od toho sú tu, aby sme si pomaličky vychovali a postupne dopĺňali káder mladými.“

Martin Vaško, tréner MVK Zvolen: „Strašne veľa nepresností sprevádzalo dneska náš výkon. Dostávali sme strašne veľa bodov v sériách. Postupne sme sa troška dostali do zápasu, naša hra sa  zlepšila. Bohužiaľ vo štvrtom sete prišli podobné pasáže, ako v prvých dvoch setoch. Prešov zaslúžene vyhral.

Kamil Pavlinský, smečiar VK MIRAD PU Prešov: „Na tento zápas sme sa pripravovali hlavne psychicky, pretože viacerí hráči z tímu nikdy nehrali zápasy o umiestnenie. Väčšinou sa každú sezónu hralo o medaily. Určite to bolo ťažké v hlavách, na druhej strane som rád, že sme dostali príležitosť my, mladí hráči, ktorí máme menej hernej praxe. Myslím, že sme sa šance chopili. Ja som si zápas užil a verím, že aj v ďalších zápasoch dostaneme viac priestoru a naberieme skúsenosti, ktoré možno neskôr budeme potrebovať v novej sezóne.“

MVP: Michal Rajduga (Prešov)
Počet divákov:  89 divákov
Rozhodovali: P. Höger, P. Čunočka

Zápas trval: 90 minút

VK MIRAD PU PREŠOV – MVK ZVOLEN 3:1 (15, 18, -18, 20)

Prešov: Červeň 3, Jurko 2, M. Sopko st. 21, Mikovčík 7, Bogdanovič 6, Hudák 10, liberá T. Lamoart a L. Brilla (Gula 1, Pavlinský 4, Rajduga 5, Faron 3, Velička 0). Tréner: E. Digaňa.
Zvolen: Vrtielka 9, Šimko 11, Vaško 1, Kučera 7, Michalec 4, Kliment 20, libero Hraňo (Podstupka 3, Kamenský 1). Tréner: A. Vaško.

Nasledujúci zápas v rámci série o 5. miesto extraligy odohráme na palubovke súpera, teda vo Zvolene o týždeň v sobotu (6.4.2019) o 18:00 hod. Fandiť z pohodlia domova, alebo kdekoľvek na mobilnom zariadení môžete online prostredníctvom webu www.tvcom.cz alebo aplikácie TVCOM. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webovej stránky a sociálnych sietí. Ak sa dovtedy o postupujúcom nerozhodne, čaká nás ďalší domáci zápas v stredu (10.4.2019) v Športovej hale Ľ. Podjavorinskej v Prešove. Srdečne pozývame fandiť.