Semifinálová séria s Prievidzou vyrovnaná na 1:1

Po našej sobotňajšej výhre sme dnes cestovali do Prievidze, kde sa o 18:00 hod. začal druhý semifinálový zápas. Už v Prešove bolo zo strany oboch mužstiev naznačené, že pôjde o vyrovnanú partiu počas celej série. Prievidžania ukázali svoju silu na domácom ihrisku Športovej haly a vyhrali v pomere 3:1, čím vyrovnali stav série play off hranej na tri víťazné zápasy na 1:1. Pokračujeme už v sobotu.

Séria u druhej semifinálovej dvojice VK Bystrina SPU Nitra vs. VK KDS Šport Košice prebieha jednoznačnejšie pre favorita. Nitra vyhráva už 2:0 a o svojom postupe do finále môže rozhodnúť už v sobotu.

VK Prievidza – VK MIRAD PU Prešov 3:1 (-29, 21, 14, 19)
Zápas trval: 114 minút /stav série: 1:1/
Rozhodovali: D Daruľa a P. Malík
Prievidza: Strugar 4, A. Patúc 14, Szczerbaniuk 3, Sequeira 24, Javorčík 5, Grant 7, libero Mattson, Hraňo (Sorokins 12, Jančura 0, Šimko 1). Tréner: R. Nemec
Prešov: Halaj 0, M. Sopko st. 15, Macko 9, Rajduga 12, Drobňák 17, Červeň 5, libero T. Lampart (Hudák 1, Jurko 0, Mikovčík 2). Tréner: J. Vlk.

Od úvodu prvého setu si jednotlivé body pripisovali obe mužstvá. Na maximálne dvojbodový náskok odskočili pred záverom setu Prievidžania, ale nám sa podarilo manko stiahnuť prudko smečujúcim Jurajom Drobňákom. Zápas sa dramaticky predlžoval, lebo ani jeden z tímov nepriklonil výsledok setu na svoju stranu dvojbodovým rozdielom. Napokon sa nám set podarilo vyhrať. Víťazné body zaznamenali Martin Sopko na útoku a Michal Červeň úspešným blokom výsledkom 29:31.

Druhý set to bola opäť vyrovnaná partia, ale len do stavu 10:10. Niekoľkými úspešnými útokmi legionára Sequeiru a mimoriadne aktívneho Patúca si Prievidza vytvorila 4 až 5-bodový náskok, ktorý naši nestíhali eliminovať. Kvalitným servisom vyhrali set pomerom 25:21.

Tretie dejstvo sme vôbec nezvládli. Na hre domácich bolo vidieť zlepšenie po výhre druhého setu a my sme sa nevedeli presadiť v útoku. Set trval len 23 minút a v jeho závere sme Prievidžanom ponúkli až 10 setbalov za stavu 24:14. Set dohrávali striedajúci Juraj Jurko, Michal Hudák a Ivo Mikovčík. Problémy nám robila najmä obrana Portugalčana Sequeiru, ktorý bol počas zápasu najviac bodujúcim hráčom a pridal aj rozhodujúci bod na 25:14.

Vo štvrtom sete sme potrebovali ukľudniť nepriaznivo sa vyvíjajúci priebeh zápasu. Vysoká miera neúspešných servisov znamenala, že sa na oboch stranách na podaní celý zápas riskovalo a hralo naplno. Aj napriek nepopierateľnej snahe našich chlapcov sa aj v tomto sete podarilo Prievidzi úspešnými útokmi dostať do vedenia. Z dvoch bodov v polovici setu to bolo napokon 6 mečbalov, ktoré sme súperovi ponúkli. Ten neváhal a hneď druhý premenil na zisk tretieho setu v pomere 25:19 a celkovú výhru zápasu v pomere 3:1.

Richard Nemec, tréner VK Prievidza: “ Začali sme nervózne, Sopko na servise robil problémy, Prešov riskoval a set im vyšiel. Potom sme sa ukľudnili, hrali svoje a Prešov bol pod tlakom. Je to cenné víťazstvo po dobrom výkone..“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: “ Začali sme dobre, vo vyrovnanej koncovke prvého setu sme boli o dva body lepší. Neskôr sme sa nechali zatlačiť súperovým podaním. Náš útok nehral svoj štandard, nedokázali sme z horších lôpt skladať. Prievidza sa rozservovala a mali sme problem. Dnes bola Prievidza lepšia.“

Ďalšie zápasy semifinále play off, ktoré sa hrajú na tri víťazné zápasy:
01.04.2017 (sobota) 17:00 hod. VK MIRAD PU Prešov vs. VK Prievidza
06.04.2017 (štvrtok) VK Prievidza vs. VK MIRAD PU Prešov
v prípade rovností bodov 08.04.2017 (sobota) 17:00 hod. VK MIRAD PU Prešov vs. VK Prievidza

Príďte povzbudiť našich chlapcov už túto sobotu (01.04.2017) o 17:00 hod. do Športovej haly PU. Vytvoríme spolu atmosféru, ktorú si záslúžia súboje o finále. VK MIRAD PU Prešoooov do toho!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉