V sobotu pokračovala Edymax extraliga 8. kolom, v ktorom naši muži hostili na palubovke Športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej družstvo COP Trenčín. Mladíci zo západu Slovenska po 2-zápasovej víťaznej vlne v úvode stretnutia potrápili aj našich volejbalistov. Skúsenosti Miraďákov však prekvapenie nedopustili. Súpera zdolali 3:1 (20:25, 25:21, 25:14, 25:18). Na ihrisku debutoval prešovský odchovanec Lukáš Brilla a zahrala si aj „lavička“.

Rozpačitý začiatok patril prekvapivo Trenčanom. Rola papierového favorita našim hráčom nesedela, nevedeli sa dostať do tempa. Nedarilo sa im eliminovať dobre servujúcich a útočiacich hostí, čo vyústilo do straty setu v pomere 20:25.

V druhom dejstve sa hra našich volejbalistov zlepšila a napriek vyrovnanej partii prišla šnúra bodov pri podaní Jaroslava Bogdanoviča. Náskok udržali a po výsledku 25:21 zrovnali stav stretnutia na 1:1.

Zápas sa lámal v treťom sete, ktorý mali naši muži plne vo svojej réžii. Od stavu 10:2 sa na ihrisko postupne dostali striedajúci mladší i starší hráči z lavičky. Extraligovú premiéru absolvoval odchovanec prešovského volejbalu na pozícii libera Lukáš Brilla.

Záver merania síl už dirigovali naši volejbalisti. Hráči z lavičky dovolili hosťom len kozmeticky upraviť skóre. Prvé extraligové body zaznamenali Tomáš Šiket i Alex Timko. Hráčom zápasu sa stal Ivo Mikovčík.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Dnes, žiaľbohu sa ukázal taký náš typický prešovský začiatok, keď sme jednoducho nehrali. Nepodceňujem mladých Trenčanov, lebo dnes hrali dobre, ale my nemôžeme s tak skúseným tímom zaváhať. Mali sme svoj zápasový cieľ, kam sa chceme posúvať po príjme podania a dnes to proste nefungovalo. Potešil má však výkon mladých chlapcov. Najbližšie nás čaká Komárno, musíme sa dobre pripraviť.“

Peter Kalný, tréner COP Trenčín: „Pre nás, na naše pomery, extrémne dobrý prvý set. Potom v polovici tretieho setu prišla pasáž, keď sme prehrávali o 7 bodov, no a tam sa to zlomilo. Dnes sme to mali dobre rozohrané, ale bohužiaľ nakoniec sa prekvapenie nekonalo.“

Hráč zápasu (MVP): Ivo Mikovčík (Prešov)
Počet divákov: 312 divákov
Čas trvania zápasu: 107 minút
Rozhodovali: Martin Smolko, Alexander Sluk

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Po 8. kole súťaže je naše mužstvo na 3. mieste tabuľky za vedúcou Prievidzou a druhou Nitrou. V tejto fáze súťaže máme s Nitrou rovnaký počet bodov, rovnaký počet víťazstiev i prehier a v prospech Nitranov hovorí „len“ ukazovateľ pomeru vyhraných a prehraných setov. Aktuálnu tabuľku základnej časti nájdete TU (klik).

Edymax extraliga mužov pokračuje už o týždeň v nedeľu (11.11.2018) 9. kolom zápasom proti VK Spartak UJS Komárno. Aj nasledujúci zápas, v sobotu (17.11.2018) odohráme „vonku“. Súčasťou 10.kola bude východniarske derby na palubovke TJ Slávia Svidník. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenose streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme až v stredu (21.11.2018). V 11. kole privítame na odvetu jedného z našich tohtoročných premožiteľov, mužstvo VKP SPU Nitra.  Srdečne pozývame fandiť. Upozorňujeme, že ZÁPAS MÁ AVIZOVANÚ ZMENU ČASU KONANIA NA 19:00 hod. Za pochopenie ďakujeme.