REPORTÁŽ + VIDEO: Rola favorita zvládnutá, s Trenčínom hladko 3:0

V 7. kole volejbalovej extraligy mužov sme na domácej palubovke Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej privítali omladinu z Centra olympijskej prípravy (COP) Trenčín. Nastúpili sme v kompletnej zostave a vzhľadom na vývoj zápasu dostala šancu aj lavička. S predposledným tímom tabuľky sme uhrali povinné víťazstvo 3:0 (21,19,19).

Po prehre vo štvrtok v Prievidzi 3:0 sme potrebovali zodvihnúť hlavy. Ani Trenčania to nemali jednoduché. V piatok predhrávali ôsme kolo extraligy v Košiciach, kde rovnako prehrali 3:0. V Prešove si v sobotu chceli skóre vylepšiť, keďže musíme uznať, že naši chalani sa stále zohrávajú a ich výkony nie sú 100%-né.

Prvý set sa začal opatrne na oboch stranách. Hralo sa vyrovnane a Trenčania dokonca v jeden moment vyhrávali 11:12. Po technickom oddychovom čase sme kvalitný servis, na ktorý hostia nevedeli reagovať a razom sme viedli. Náskok sa zvyšoval a napriek snahe súpera set ukončil esom Martin Sopko na 25:21.

V druhom dejstve sa hra opakovala. Trenčania hrali húževnato, ale na našich skúsených „harcovníkov“ to nestačilo. Najbližšie sa k nim dostali na rozdiel jedného bodu, čo okamžite naštartovalo útočné smečiarske sily. Z plných pálili Vlado Katona i Michal Hudák. Tri esá v rade pridal Martin Sopko a hru v druhom sete zavŕšil smečom zo siete Michal Červeň na 25:19.

Po úspešnom vstupe do tretieho setu poslal tréner Vlk na ihrisko aj hráčov z lavičky. S inštrukciou kontroly vývoja zápasu dostali šancu Šimon Gula i Michal Rajduga. Set ukončili hostia podaním do  autu na 25:19 a celkovým skóre 3:0. Tréneri oboch mužstiev za zhodli na mene hráča zápasu, ktorým sa stal Michal Hudák. Bol platným hráčom ako v útoku, tak v obrane.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Potrebovali sme odohrať kľudný zápas bez stresu nakoľko sa stále zohrávame. Trenčín je nepríjemné družstvo chlapcov, ktorí sa volejbalovú „abecedu“ ešte len učí. Dnes sme mali zápas pod kontrolou. Nakoniec dostala šancu aj lavička.“

Peter Kalný, tréner COP Trenčín: „Hrali sme volejbal na hranici našich možností. Nevysporiadali sme sa so servisom dvoch hráčov Prešova. Rozhodlo podanie, domáci si uhrali rolu favorita.“

Najlepší hráč zápasu: Michal Hudák (VK MIRAD PU Prešov)