Prvý krok za bronzom úspešný

Napínavá 5-zápasová bitka o finále vyvrcholila minulý týždeň v Nitre po krutej prehre 3:2 v zápase aj sérií. Tak, ako v minulej sezóne obhajujú muži bronz a opäť proti súperovi z východného Slovenska. Po jednoznačnej semifinálovej prehre 3:0 s Prievidzou sa v dueloch o 3. miesto stretávame so Svidníkom. Séria (na 3 víťazné) odštartovala doma úspešným prvým zápasom na veľkonočnú sobotu výhrou 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 26:24). Analýza a štatistika zápasu TU.

V prvých dvoch setoch vystriedal v našej základnej zostave Ivo Mikovčik skúseného blokára Michala Červeňa. Úvod zápasu mal vláčny priebeh. Hosťom sa vôbec nedarilo na podaní a naši hráči s prehľadom kontrolovali útočiacich Svidníčanov aj vývoj celého setu (25:18). Druhé dejstvo začali lepšie hostia a prvýkrát v zápase viedli. Za stavu 9:9 však prišiel na podanie náš kapitán Martin Sopko a šnúrou 4 bodov v rade nahnal náskok. Pri 6-bodovom vedení dal tréner Jaroslav Vlk priestor lavičke, ale keďže hostia prejavili jemný náznak vzdoru, na ihrisko sa vrátil aj Kamil Feňo aj Vlado Katona. Set sme vyhrali po pokazenom servise Svidníka rozdielom 25:22.

Napínavej hry sa diváci v prešovskej hale Spojenej školy dočkali až v treťom sete. Hostia zlepšili servis a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Pri podaní smečiara Majchera vo farbách Svidníka hostia otočili 2-bodový nepriaznivý vývoj na 2-bodové vedenie a napriek snahe našich chlapcov o čo najskoršie ukončenie zápasu, zisk prvého setu potvrdil pre hostí bývalý hráč Prešova, smečiar Marcel Lux na 23:25.

Svidníčania, ktorých prišla do Prešova povzbudiť hojná skupina fanúšikov sa chopili ponúknutej šance a iskrivá atmosféra pokračovala aj vo štvrtom sete. Do hry sa zapojil blokár Červeň, ale aj Mikovčík si svoju úlohu na ihrisku zastal. Pri jeho podaní sa dorovnalo nepriaznivé skóre. Efektívnou hrou v útoku aj obrane hráči nedovolili pustiť zápas do tajbrejku. V náš prospech bol využitý druhý mečbal po zablokovaní Luxa na 26:24.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Prvé dva sety z našej strany v takom ľahšom tempe. Svidník veľa chyboval, my sme z toho ťažili. Od tretieho setu hostia obmedzili chyby na podaní. Mali sme problém sa dostať do tempa. Chalani to po dvoch setoch mali v hlavách vyhrané, ale skóre o tom ešte nesvedčilo. Nakoniec sme museli bojovať o každú loptu. V stredu ideme do Svidníka, bude tam búrlivá atmosféra. Hlavne v hlavách musí byť výkon úplne iný. Dnes mi chýbali u niektorých hráčov výraznejšie emócie.

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Prvé dva sety sme predviedli katastrofálny výkon na servise. V tejto činnosti viac hrali moji chalani sami so sebou, ako proti súperovi. Klobúk dolu, že sa dokázali v treťom sete pozbierať. Zápasu nechýbali emócie, ako sa na východniarske derby patrí. Tešíme sa na najbližší zápas.“

Najlepší hráč zápasu: Vladimír Katona (Prešov)
Počet divákov: 452
Rozhodovali: Igor Porvazník, Peter H
öger, Peter Dunčko, Ivan Hudák

Séria o bronz pokračuje zápasom v Mestskej športovej hale vo Svidníku v stredu (4.4.201) o 17:00 hod. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy