Prvé víťazstvo juniorov

V sobotu (19.10.2019) pokračovala druhá najvyššia volejbalová súťaž na Slovensku – 1. liga VÝCHOD. Zverenci trénera Maroša Sopka vycestovali na dva vzájomné zápasy pod Tatry. Zápasy s tabuľkovým susedom boli tesné, ale Miraďáci si pripisujú prvé víťazstvo v sezóne, VK Junior 2012 Poprad vs. VK MIRAD PU Prešov B 3:2 (-16,26,-23,21,11) a 2:3 (22,20,-22,-20,-14). Napriek snahe im po troch kolách patrí v tabuľke priebežná 6. priečka.

Hodnotenie zápasov proti Popradu od trénera Maroša Sopka: „Oba zápasy v Poprade boli výsledkovo možno podobné, ale prevedená hra bola úplne odlišná. V prvom zápase sme nastúpili s energiou, odhodlaním a nechýbalo ani sústredenie, čo sa odzrkadlilo na výsledku 1.setu, v ktorom sme takmer vôbec nechybovali. Postupne sa však hráči súpera rozohrali a ďalšie 2 sety zapojili najmä bojovnosť, ktorá nám naopak odišla. V tajbrejku už rozhodli detaily. Päť našich chyb v skrátenom sete je veľmi veľa a znamenalo to aj celkovú prehru. Pred druhým zápasom som k chalanom viac prehovoril. Snažil som sa to nechať na nich aby si vybrali, resp. ukázali každý jeden vlastný herný prejav, ktorý im je typický a doplnený o moje postrehy a rady. Táto kombinácia bola náročná, ale bolo vidieť úplne odlišné nasadenie a chcenie, čo si myslím, že rozhodlo v zlomových okamihoch všetkých víťazných setov, vrátane tajbrejku. Oba zápasy mi odkryli ďalšie obzory o hráčoch, za čo som vďačný rovnako, ako za prvú výhru v sezóne, ktorú sme si doslova vydreli.“

Nominácia: Alex Timko, Kristián Cigán, Michal Červeň ml., Jerguš Demčák, Tomáš Šiket, Samuel Harčár, Adam Tomčík, Juraj Brilla, Samuel Ferenc.