Po dvoch prehrách nebola nálada v našom tíme ideálna. Do zápasu 5. kola extraligy proti TJ Slávia Svidník sme však nastúpili v plnej zbroji v kádri aj s Michalom Červeňom a Ivom Mikovčíkom. Prekvapením našej zostavy bolo povolanie skúseného nahrávača Kamila Feňa. Zaujímavosťou na strane hostí bol nástup Marcela Luxa, ktorému po minulej sezóne skončila v Prešove hráčska zmluva a svoje nové pôsobisko našiel práve na severovýchode Slovenska. Podarilo sa. Po 5-setovej bitke sne ukázali, že sa chceme biť o najvyššie priečky. Posilnený tím Svidníka nebol jednoduchým súperom, o čom svedčí výsledok 3:2 (24:26, 18:25, 25:16, 25:23, 15:11).

Prvý set dával tušiť, že pôjde o náročný a vyrovnaný duel. Po dvoch prehrách sme sa potrebovali naladiť na víťazstvo a naopak Svidníčania si nechceli nechať ujsť skalp na palubovke súpera. Bod po bode pribúdal na oboch stranách ihriska a rozhodovalo sa až v závere setu. Za stavu 24:24 zložil loptu na setbal práve Marcel Lux a nádeje na zisk setu zmaril úspešným útokom na 24:26 Poliak Pietrzak.

V druhom sete začali hostia tlačiť v útoku, čím už v úvode získali trojbodový náskok. Nám v tomto sete nepomohlo ani striedanie na pozícií nahrávača. Tlak hostí dôslednou hrou na sieti narastal a napriek našej snahe o zníženie sa ukazovateľ zastavil na rozdiele 18:25.

Hru sa nám podarilo opätovne otvoriť až v treťom sete, keď začala fungovať nahrávka a súper kazil v útoku aj obrane. V polovici setu sme viedli už o 4 body. Hosťom útočná hra naďalej nevychádzala podľa predstáv a preto sme si vývoj setu už len kontroloval, čo vyústilo do výsledku 25:16.

Ziskom setu nabrali domáci odvahu v útoku. Svidníčania však neskladali zbrane a zápas chceli čím skôr ukončiť. Vo štvrtom sete sa konala repríza prvého dejstva. Za stavu 23:23 pokazil za hostí podanie Marcel Lux a víťazný bod na  25:23 zaznamenal blokom Michal Červeň.

Tajbrejková lotéria vyzerala spočiatku jednoznačne v náš prospech. Pri servise Vlada Katonu bolo už 8:4. Po výmene strán sa k podaniu dostal Michal Ščerba a hostia zdramatizovali na 9:9. Na náš následný kvalitný servis a razanciu v útoku už Svidníčanom nezostalo dosť síl. Piaty set skončil výsledkom 15:11 a celý zápas 3:2.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Boli sme plný odhodlania vyhrať toto derby. Príchodom Luxa útočná sila Svidníka vzrástla. Celý prvý set sme viedli, ale v koncovke nám to ušlo. V polovici druhého setu nastúpil Kamil Feňo. Prišlo ukľudnenie a hráči si začali veriť. Zmenili sme obranu kľúčových hráčov Svidníka a začali sme hrať volejbal, ktorý by sme chceli prezentovať.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Od tretieho setu sme začali horšie prihrávať, čo platilo aj v koncovke štvrtého setu. V piatom sete sme pri servise Katonu dostali viacero bodov. Dotiahli sme sa, ale na víťazstvo to nestačilo. Zápas bol vyrovnaný a súper využil naše zaváhanie.“

Extraliga pre nás pokračuje zápasom 6. kola už v stredu (18.10.2017) ZÁPASOM MESIACA, za ktorý SVF zvolila náš súboj proti VK Prievidza so začiatkom o 18:00 hod. Najbližší domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v sobotu (21.10.2017) o 16:00 hod. proti tímu COP Trenčín.