VIDEOREPORT: Prievidza si odváža plný bodový zisk, do tajbrejku nás nepustila

V sobotu sa dohrávalo 4. kolo nadstavbovej časti extraligy. Na domácej palubovke Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej sme hostili lídra tabuľky, tím VK Prievidza. Kohútov sme v tejto sezóne na domácom ihrisku už porazili a po tesnej prehre v úvodnom zápase nadstavby bol ideálny čas a odvetu. Diváci zaplnenej športovej haly videli v závere krásne volejbalové výmeny plné napätia, bohužiaľ s nepriaznivým výsledkom pre našich mužov. Prievidžania nepustili zápas do tajbrejku a vyhrali 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 25:27). Obe mužstvá výkonmi potvrdili, že sa môžeme tešiť na finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý sa odohrá už budúci týždeň v Prievidzi.

Hostia od úvodného podania dávali najavo, že si prišli do Prešova pre víťazstvo. V prvom aj druhom sete len kontrolovali nazbieraný náskok a bez nášho výraznejšieho vzdoru ich aj získali vo svoj prospech.

Až v treťom sete sme sa rozohrali natoľko, aby sme mohli pomýšľať na obrat v zápase a vývoj stretnutia zdramatizovať. Riskom na podaní i efektívnym útokom sme vyhrali tretí set v najtesnejšom možnom pomere 25:23.

Vo štvrtom sete dávalo publikom jasne najavo, že si želá tajbrejk. Hostia si naopak nechceli nechať ujsť plný bodový zisk. Keď sme po vedení Kohútov 24:21 blokom nahrávača Jurka otočili na 25:24, boli sme len krok od piateho dejstva. To však Prievidza nedovolila a po bloku Ludhu a ese Roosewelta vyhrala štvrtý set rozdielom 25:27 a celý zápas 1:3. Hráčom zápasu sa stal brazílsky univerzál vo farbách Prievidze Marcilio Braga Da Silva so ziskom 23 bodov.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Prievidza ťažila z výborného podania. My sme nedokázali  konkurovať výbornému univerzálovi Marciliovi.  V zaplienenej prešovskej hale videli diváci naozaj pekný volejbal. Škoda štvrtého setu, kde sme siahali na víťazstvo, ale troma esami nás Prievidza pripravila o tajbrejk.“

Richard Nemec, tréner VK Prievidza: „Dôležité tri body pre nás, aj keď sme to v záveroch setov poriadne zdramatizovali. Bol to určite zápas veľmi atraktívny pre divákov. Ďakujem hráčom, podali kvalitný výkon. Tento zápas a víťazstvo je veľmi priaznivé pre vývoj pred play-off.“

Najlepší hráč zápasu: Braga Da Silva Marcilio (Prievidza)
Počet divákov: 320
Rozhodovali: J. Mokrý, I. Porvazník

Najbližší extraligový domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v sobotu (17.02.2018) o 17:00 hod. proti tímu VKP Bystrina SPU Nitra.

UŽ O TÝŽDEŇ OBHAJUJEME SLOVENSKÝ POHÁR
Budúci víkend má extraliga pauzu. Dôvodom je finálový turnaj Slovenského pohára mužov a žien 2018, ktorý sa uskutoční 2.- 4. februára v Prievidzi. Na záverečnom turnaji Final Six sa predstaví výnimočne až šesť mužských a šesť ženských tímov. Postup na turnaj si družstvá vybojovali na základe umiestnenie v základnej časti extraligy. Mužský turnaj už pozná všetkých šiestich účastníkov, pretože základná časť extraligy sa už skončila. Miestenku v semifinále majú vo vrecku prvé dva tímy tabuľky, Prievidza a Nitra. Okrem nás ešte ďalšie tri kluby Svidník, Košice a Myjava, budú o postup do bojov o medaily bojovať v piatkovom štvrťfinále.

ŠTVRŤFINÁLE
2.2.2018 16:00 hod. TJ Slávia Svidník – TJ Spartak Myjava
2.2.2018 18:30 hod. VK MIRAD PU Prešov – VK KDS Šport Košice

SEMIFINÁLE
3.2.2018 16:00 hod. VKP Bystrina SPU Nitra – TJ Slávia Svidník/TJ Spartak Myjava
3.2.2018 18:30 hod. VK Prievidza – VK MIRAD PU Prešov/VK KDS Šport Košice

FINÁLE 4.2.2018 o 17:30 hod.

Držať palce pri obhajobe zisku Slovenského pohára z posledných dvoch rokov môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde budú prenosy streamované. O výsledkoch vás budeme informovať aj prostredníctvom webu, Facebooku a Instagramu.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy