Prešov zdolal lídra z Humenného!

V šlágri sobotňajšieho programu extraligy mužov vyhrali volejbalisti Prešova na domácej palubovke nad vedúcim tímom súťaže Humenným 3:1 a uštedrili mu prvú prehru v tejto extraligovej sezóne.

VK MIRAD PU Prešov 3:1 VK Chemes Humenné

(25:22, 26:24, 13:25, 27:25)

Zápas trval 115 minút, rozhodovali: Servický a Höger.

Prešov: S. Lampart 0, Rajduga 16, Lux 16, Hudák 17, Macko 3, Faron 10, libero T. Lampart (Peleščák 0, Andráš 0, Pavlinský 0, Závacký 0, Digaňa 1). Tréner: Ľ. Šalata.

Humenné:
De Amo 5, Sarnecki 22, Jakubov 5, M. Mizerák 9, Javorčík 16, Joščák 3, libero Szymczak (J. Hriňák 0, Mlynarčík 1, Bališin 0, Pavelka 1). Tréner: R. Vlkolinský.

Volejbal nadpriemernej úrovne videla zaplnená hala /500 divákov/, fankluby obidvoch mužstiev utvorili pravú športovú atmosféru. S výnimkou tretieho setu, ktorý bol jednoznačný pre hostí, sa v každom mužstvá striedali vo vedení a nakoniec zvíťazili s vôľou hrajúci prešovskí volejbalisti a pripravili Humenčanom prvú prehru v extralige.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Chceli sme súperovi vrátiť prehru z finále Slovenského pohára. Dobre sme sa na súpera pripravili a konečne sme mali aj potrebné šťastie. Gratulujem hráčom k víťazstvu nad kvalitným tímom.“

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: „Na hráčoch sa asi prejavil nahustený program, v koncovkách setov domáci riskovali na podaní a športovo uznávam, že dnes si víťazstvo Prešovčania zaslúžili.“

Richard Vlkolinský,  tréner ŠK Chemes Humenné

„Myslím,  že to bol veľmi vyrovnaný zápas,  ale Prešov dal do tohto zápasu viacej srdca. Bojovali o každú loptu a nikdy sa nevzdávali. Tak sa hrá s tímom,  ktorý chcete poraziť za každú cenu. A dnes boli lepší a zaslúžili si vyhrať.“

Prvé dva sety si vzal pre seba Prešov,  je ťažké otáčať zápas …
„Vždy je to ťažké prehrávať 0:2 na palubovke a potom to otáčať. Rovnako to bolo aj vo štvrtom sete,  presne to isté. Nedostali sme sa do našej hry,  boli sme out z hry. Nevýrazne sme hrali na niektorých postoch a z toho sa odvíjala naša netlaková hra. Moc sa zaoberáme sami sebou,  niektorí hráči krútia hlavami,  dlho a dlho. Dobre,  súper mal kvalitu a hral veľmi dobre. Treba to hodiť však za hlavu a tlačiť svoju hru a hrať ďalej a ďalej. Naskočenie na svoj rytmus hry dnes prvé dva sety neprišlo. K striedaniam som siahol v treťom sete preto,  aby som to nechal trochu predýchať a vrátiť sa späť do hry. Vo štvrtom sete sme v koncovke viedli o štyri body a takto sme si to nechali vziať. Je to trestuhodné,  lebo v hlave už bolo,  že ideme hrať tajbrejk a to je zlé. Treba sa v takých zápasoch pozerať pod nohy a pod nohy sa hráči dnes nepozerali. Tí sa pozerali po niečom a keď už bolo dávno po niečom,  tak sa tým ešte hodinu zaoberali. A to bolo zlé. Dnes moji hráči neboli v hre a preto prehrali. Prešov dnes vyhral zaslúžene.“

Ľuboslav Šalata,  tréner VK MIRAD PU Prešov

„Chlapci počas týždňa veľmi dobre pracovali,  boli na seba nahnevaní kvôli nezvládnutému zápasu vo Svidníku,  kde sme mali víťazstvo veľmi blízko,  ale nedotiahli sme to. Mali sme obrovskú vôľu a chuť po víťazstve aj napriek tomu,  že sme boli na začiatku nesvoji,  a nervózni zo súpera,  ale nakoniec sme sa v rozhodujúcich pasážach dokázali presadiť dobrou obranou i spoľahlivým útokom. V treťom sete sme vybuchli,  neuniesli sme vedenie 2:0. Zľakli sme sa víťazstva nad favoritom zápasu a toho,  že to môžeme dotiahnuť do víťazného konca. Ale vo štvrtom sme sa opäť vrátili k svojej hre,  držali sme stav do 18:18,  potom nám Humenné v závere ušlo na 22:18. Veľmi dobre sme,  ale zvládli koncovku. Prišiel odvážny servis Marcela Luxa za stavu 24:23 a pekne podohrávané lopty v závere setu. Tieto tri body sú pre nás veľmi zlaté.“

Ktoré herné činnosti podľa Vás rozhodli o víťazstve Prešova?
„Myslím,  že sme boli vyrovnaní na bloku,  bol to veľmi vyrovnaný zápas. Zápas rozhodol náš zvládnutý záver štvrtého setu.“

Vo štvrtom sete ste v koncovke dokázali otočiť viacbodový náskok Humenčanov …
„Tentokrát to vyšlo. Predtým v zápase vo Svidníku nám záver setov nevyšiel. V koncovke štvrtého setu nám pomohla zmena nahrávača,  prišiel Závacký,  ktorý upokojil situáciu a hráči mu skladali lopty,  ktoré im rozdal. Nie je to úplne pravidlo,  že takéto koncovky zvládame,  ale tentokrát nám to vyšlo.“

zdroj: 23.2.2014 | Rastislav Brzychcy | chemesfans.6f.sk