Prešov vyhral v Myjave

Skupina o 1. – 6. miesto – 6. kolo:

TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-20, -23, -22)

95 min, rozhodovali: Kováč a Schimpl, 200 divákov.

Myjava: Porubský 2, Katona 7, Malina 6, Mračko 16, R. Nemec 4, Durec 5, libero Vydarený (Müller 0, Mlčuch 7, Konc 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Feňo 2, Lux 10, Červeň 6, M. Sopko st. 7, Macko 10, Drobňák 12, libero T. Lampart (Hudák 1, Závacký 0, Rajduga 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Bol to zápas, kde domáci chceli naviazať na víťazstvo v Spišskej Novej Vsi a hostia si chceli spraviť chuť po nešťastnom finále Slovenského pohára. Začiatok zápasu bol vyrovnaný a súperi sa strádali vo vedení. V koncovke urobili Myjavčania dve nevynútené chyby, za ktoré boli potrestaný stratou setu. Druhý set začali na víťaznej vlne hostia a vyhrávali aj o 10 bodov. Myjavčania vystriedali nahravača a za Porubského prišiel Müller. Myjavčania sa dotiahli až na stav 23:22, ale v koncovke aj zo štastím vyhral Prešov. Tretí set si líder extraligy postrážil a nakoniec zaslúžene vyhral.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Dnes sme chceli nadviazať na víťazstvo v Spišskej Novej Vsi, ale to sa nepodarilo. Bojovnosť nám nechýbala, ale dnes bol súper lepší.  Potešilo ma, že i cez našu veľkú bodovú stratu sa nám podarilo zdramatizovať druhý set. Zápas nám odhalil naše slabiny na ktorých budeme pracovať.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Po finále Slovenského pohára, v ktorom sme smolne neuspeli, bola naša úloha družstvo pripraviť na dnešný zápas hlavne po psychickej stránke. Sme radi za dnešné 3 body, ale výpadok v druhom sete ma nepríjemne prekvapil. Celkovo sme lepšie bránili a zaslúžene vyhrali.