Prešov vyhral šláger v Myjave

V šlágri 10. kola extraligy mužov vyhrali volejbalisti VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spartak VKP Myjava a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke. Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu majú na konte 26 bodov a s deviatimi víťazstvami sú prví. Naplno bodoval aj Svidník, ktorý vyhralo 3:0 v Komárne a je len bod za Prešovom. Z tretieho víťazstva v rade sa tešil nováčik z Prievidze, tentokrát zdolali poslednú Starú Ľubovňu 3:1. Duel Trenčín – Nitra (3:2) predohrali vo štvrtok.

Extraliga mužov, 10. kolo: Spartak VKP Myjava – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (23, -18, -22, -20) 107 min, rozhodovali: Bajči a Mokrý, 300 divákov. Myjava: Halaj 4, Leškanič 14, Hinduliak 2, Kriško 9, Mračko 11, Pělucha 9, libero Pipa (Durec 3, Martin Mikula 2). Tréner: M. Májek. Prešov: S. Lampart 4, Rajduga 13, Faron 6, Hudák 14, Macko 10, Digaňa 14, libero T. Lampart (Lux 1, Závacký 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Prešovčania oplatili Myjave prehru z 3. kola, keď na domácej palubovke nezískali ani set. Domáci „Kopaničiari“ vyhrali v koncovke prvý set, ale v ďalšom priebehu už dominovali hostia a získali už deviate víťazstvo v sezóne. Prešovčania urobili menej chýb, mali o niečo lepší príjem a dali o päť es viac ako domáci. Darilo sa bodov všetkých trom útočiacim hráčom Rajdugovi, Hudákovi i Digaňovi, blokár Macko zaznamenal 10 bodov (2 bloky). Prešov podal na Myjave veľmi dobrý výkon a okrem koncovky prvého setu nepustil domácich prakticky k ničomu. Myjavčania sa trápili v útoku a následne aj v obrannej činnosti.

Martin Májek, tréner Myjavy: „Prešov nás dnes predčil vo všetkých činnostiach. Niektorí naši hráči neboli schopní dostať sa do zápasu.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes sme na Myjave podali veľmi dobrý výkon. Napriek tomu, že sme v prvom sete stratili sľubný náskok. V ďalšom priebehu stretnutia sme bojovali a prevýšili domácich hlavne v útoku.“ (zdroj: Spartak VKP Myjava).

VK Spartak Komárno – VK Slávia Svidník 0:3 (-21, -17, -12) 75 min, rozhodovali: Andrejčák a Fiľo, 500 divákov. Komárno: J. Tomášik 1, Demeter 4, Demčák 7, M. Patúc 5, Kišš 6, Czápa 0, liberá S. Németh a Čech (Vavřinec 1, Z. Németh 0, Ferencz 1, Moravčík 0). Tréner: E. Németh. Svidník: S. Soták 1, Bucki 11, Skasko 6, Száraz 7, M. Sopko ml. 9, Malina 10, libero Hruboška (Labík 0, Hauer 0). Tréner: P. Kalný.

Pekne zaplnené hľadisko videlo slabší extraligový volejbal. Hostia ovládli hru od konca 2. setu a jasne, zaslúžene aj vyhrali.

Edmund Németh, tréner Komárna: „Podali sme najslabší výkon v sezóne, súper bol jednoznačne v každej činnosti lepší, len v 1. sete sme kládli ako taký odpor ale súper nás jasne prevýšil. Svidníku gratulujem k víťazstvu.“

Peter Kalný, tréner Svidníka: V úvode zápasu, keď sa začal lámať chlieb, sme zablokovali Demetera a to bolo dôležité. V podstate domácich hráčov držal nad vodou iba Kišš. Hra mala jasný priebeh, v 2. polovici 2. setu a v 3. sete sme už servovali, bránili a domáci nekládli odpor. V úvode rozhodla lepšia obrana na Demetera, na ktorého sme sa aj pripravovali, a pomaličky sme to mali v rukách.“ (zdroj: VK Spartak Komárno).

VK Prievidza – VKM Stará Ľubovňa 3:1 (-19, 20, 17, 17) 97 min, rozhodovali: Daruľa a Kubáň, 800 divákov. Prievidza: Sládeček 3, Pinerua 23, Povrazník 13, Michalec 7, Šimko 6, Hrušík 13, liberá Varga a Hraňo (Kušnier 0). Tréner: I. Hiadlovský. Stará Ľubovňa: Feňo 2, Malachovský 10, Fecko 6, Pollák 5, Lacek 17, Barlík 11, libero Medrzyk (Kasperkevič 1, Kseňák 0, Gut 1). Tréner: J. Senko.