Prešov vyhral na Myjave

Volejbalová extraliga mužov mala v sobotu na programe tri zápasy 16. kola, ktoré boli poslednými v kalendárnom roku 2015. Hráči VK Bystrina SPU Nitra natiahli víťaznú sériu už na deväť zápasov, keď si poradili doma s VK Slávia Svidník 3:1. V tabuľke je Nitra druhá, ale má o zápas menej ako vedúci VK MIRAD PU Prešov. Volejbalisti majstrovského Prešova sa po prehrách s Nitrou a v pohári CEV v Perugii vrátili na víťaznú vlnu a naplno bodovali ma palubovke Myjavy 3:0. Žiaril Martin Sopko, ktorý zaznamenal 21 bodov, z toho 6 es. V ďalšom zápase potvrdili hráči VK KDS Šport Košice úlohu favorita a zdolali VKM Stará Ľubovňa 3:0. Najviac sa zapotili v druhom sete, keď prehrávali 1:7, či 3:8.

V extraliga bude teraz vianočná prestávka, 17. kolo je na programe 6. a 7. januára.

Medzi Vianocami a Novým rokom bude v súťažnej akcii z našich extraligistov len Spartak Myjava. Kopaničiari hostia od 27. do 29. decembra doma turnaj MEVZA, kde sa stretnú so slovinským Kamnikom a rakúskym Amstettetenom.

Volejbalová extraliga mužov – 16. kolo:
TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-24, -27, -20)
Zápas trval: 88 minút, rozhodovali: M. Juráček a M. Sarka, 200 divákov.
Myjava: Durec 4, Müller 3, Pokopec 5, Piovarči 9, Katona 21, Mračko 17, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 0, Valo 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Halaj 1, M. Sopko st. 21, Macko 14, Červeň 10, Rajduga 8, Lux 9, libero T. Lampart (Peleščák 0, Feňo 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Na palubovke Spartaku Myjava sa odohralo veľmi kvalitné extraligové stretnutie. V prvom sete sa ujali hostia vedenia, ale domáci išli do koncovky za vyrovnaného stavu. Za stavu 24:24 sa set zlomil a Prešov sa ujal vedenia. V druhom sete sa domáci ujali vedenia 8:3, ale v priebehu setu sa Prešov dostal na dostrel a koncovku zvládol tak ako v prvom sete. V treťom už hru kontrolovali hostia a získali 3 body. Domáci bojovali s nasadením, ale nakoniec to na body nestačilo a prehrali 0:3. V drese hostí zaznamenal 21 bodov, z toho 6 es Martin Sopko.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Prešov je veľmi skúsené a kvalitné družstvo. Prvé dva sety sme bojovali a hrali pekný volejbal. Rozhodlo sa v koncovkách, kde sme zle takticky riešili náš útok. Tretí set už si Prešov kontroloval. S našou bojovnosťou a nasadením som spokojný i keď som veril v zisk minimálne bodu. Veľmi dobre podával Sopko.“

Ľubomír Šalata, tréner Prešov: „Zápas bol pre nás veľmi dôležitý. Po dvoch prehrách sme potrebovali víťazstvo pre naše sebavedomie. Stretnutie bolo prvé dva sety vyrovnané, i keď sme si vytvorili v priebehu setov náskok, domáci nás svojou bojovnosťou dotiahli a rozhodovalo sa v koncovkách. Tie sme zvládli vďaka skúsenostiam a tretí set sme už kontrolovali. V kľúčových fázach stretnutia sme boli dôraznejší na servise a útoku a to rozhodlo.“