Prešov vyhral aj v Humennom

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov neprehrali ani vo svojom deviatom zápase sezóny a v prvej polovici prvej časti tak zdolali všetkých svojich súperov v extralige. Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu vyhrali v šlágri 9. kola na palubovke úradujúceho majstra ŠK Chemes Humenné 3:1 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. V ďalšom zápase tímov z elitnej päťky vyhrala Prievidza v Komárne 3:2, keď zvládla lepšie tri koncovky.

V ďalších dueloch vyhrala Myjava v Trenčíne 3:1, Nitra s novým trénerom Marekom Henčekom zdolala Svidník 3:0 a Košice vyhrali v Starej Ľubovni 3:2, hoci prehrávali 0:2.

Extraliga mužov – 9. kolo:

ŠK Chemes Humenné – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-22, 23, -20, -22)
119 min, rozhodovali: Porvazník a Höger.
Humenné: Soták 0, Mlynarčík 17, Javorčík 11, Mizerák 3, Kašper 11, Jakubov 7, libero Boldy (Pavelka 0, J. Hriňák 3, Leškanič 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Feňo 2, Lux 14, Červeň 13, Martin Sopko st. 19, Macko 11, Drobňák 3, libero T. Lampart (Faron 0, Hudák 6). Tréner: Ľ. Šalata.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 32:54
Bloky: 10:9
Esá: 10:5

2014-10-volejbal-he-po008

Po prehre v Myjave a domácom víťazstve so Svidníkom čakal na humenských volejbalistov v 9. kole extraligy tvrdý oriešok z Prešova. Šarišania v aktuálnej sezóne ešte neprehrali, a tak sa očakával zaujímavý duel a krásne vyvrcholenie športového dňa v Humennom. Po záverečnej lopte však mali dôvod na radosť skúsenejší hostia, ktorí lepšie zvládli koncovku tretieho i štvrtého setu a zaslúžene vyhrali.

Z predchádzajúcich zápasov povzbudení hostia vstúpili do zápasu odhodlanejšie a rýchlo sa ujali vedenia 8:4. Pohodlné vedenie si držali počas celého setu a zdramatizovanie prišlo až v samom závere. Humenčania zásluhou podaní Mlynarčíka stiahli z 18:24 na rozdiel 2 bodov, avšak následne zaúradovali opäť Šarišania a bolo 0:1.

Druhé dejstvo začalo úplne naopak. Zmobilizovaní „chemesáci“ zlepšenou hrou zaskočili súpera a po druhej viacbodovej šnúre Mlynarčíka  na podaní, viedli 8:3. Prvý technický oddychový čas ich však uspal a k slovu sa opäť dostali hostia.  Prešovčania rýchlo dobehli súpera a navyše skóre otočili vo svoj prospech, 9:11. Tréner Vlkolinský reagoval sériou oddychových časov a svojich zverencov opäť nakopol, 18:18. V dramatickej koncovke sa družstva ťahali bod po bode, no šťastena sa napokon priklonila na stranu domácich, ktorí druhý set vyhrali 25:23.

Za vyrovnaného stavu nastúpili hráči do tretieho setu a od úvodu to bolo napínavé. Hráči oboch tímov predvádzali kvalitné výmeny a obetavú hru, počas ktorej si všetci diváci prišli na svoje. Hráči úradujúceho majstra od úvodu viedli a postupne si vypracovali až štvorbodový náskok, 17:13.  Ten sa hráčom Prešova podarilo rýchlo zmazať, keď dorovnali na 18:18. Následne domáci viedli 20:19, avšak koncovku setu absolútne nezvládli. Hostia sa po šnúre šiestich bodov ujali vedenia 2:1.

Podobný priebeh ako tretí set, malo aj záverečné dejstvo. „Chemesáci“ začali aktívnejšie a na prvý technický oddychový čas išli vo vedení 8:4. Skúsenejší hostia, ktorých opäť potiahol Sopko,  sa nevzdávali a postupne ukrajovali z náskoku domácich. Do koncovky sa išlo opäť za vyrovnaného stavu, 21:21. Túžba zahrať si tajbrejk však skončila po troch sporných rozhodcovských loptách, ktoré rozhodli o víťazstve hostí. Tí si po víťazstve 3:1 predĺžili svoju neporaziteľnosť už na 9 zápasov.

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: „Dnes to bol veľmi bojovný volejbal. Na našej strane bolo viac útočných chýb, vďaka ktorým Prešovčania zmazali naše náskoky a vyhrali. Naše družstvo sa ešte stále priebežne buduje, niektorí naši hráči akoby boli pod tlakom a nedokážu odohrať celý zápas vo výbornej forme.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes rozhodla rozvaha v koncovkách. My sme v troch setoch výraznejšie prehrávali, no aj napriek tomu sme dokázali v dvoch koncovkách zvíťaziť. V prvom sete boli domáci zakríknutí , my sme začali sebavedomo, odvážne a set sme pohodlne uhrali.  Potom však Humenčania ukázali kvalitu. Výborne podávali a bol to nádherný vyrovnaný volejbal.“