Prešov má prerušiteľa série 0:3

Víťaznú sériu Prešova prerušila Prievidza, Chemes prehral s Trenčínom

V extralige bol dnes bohatý program a o zaujímavé výsledky nebola núdza. Prvýkrát v sezóne okúsili trpkosť prehry volejbalisti Prešova. Ich víťazná séria trvala 21 zápasov, no dnes ju v 4. kole skupiny o 1.-6. miesto ukončila Prievidza na čele s venezuelským univerzálom Kevinom Piňeruom (21 bodov). Prešovu chýbal kapitán Martin Sopko.

O veľké prekvapenie sa postarali mladíci z COP Trenčín, ktorí vyhrali na palubovke VK Chemes Spišská Nová Ves 3:2. V drese Chemesu debutoval 36-ročný chorvátsky nahrávač Inoslav Krnič. Za Trenčín zažiaril blokár Peter Ondrovič, ktorý zaznamenal 17 bodov, z toho 9 blokov! V útoku sa darilo bratom Petrášovcom Michalovi (19 bodov) a Jakubovi (14 bodov), ktorí sú odchovancami práve humenského volejbalu. Trenčín hral bez smečiara Filipa Gavendu. V drese Chemesu zaznamenal 21 bodov Peter Mlynarčík, blokár Jakub Bališin nazbieral 16 bodov a blysol sa 7 blokmi. V ďalšom zápase vyhralo Komárno v Myjave 3:1, k čomu prispel 27 bodmi Miloš Horník.

Tajbrejky videli diváci aj v oboch zápasoch skupiny 7.-10. Svidník vyhral päťsetovú bitku v Nitre (Marek Mikula 25 bodov) a Košice zdolali 3:2 Starú Ľubovňu (Savio 18 bodov).

Extraliga mužov:

Skupina o 1. – 6. miesto – 4. kolo:

ŠK Chemes Spišská Nová ves – COP Trenčín 2:3 (-25, 18, 16, -22, -12)
120 min, rozhodovali: Niklová a P. Vaško.

VK MIRAD PU Prešov – VK Prievidza 0:3 (-21, -22, -29)
91 min, rozhodovali: Porvazník a Mokrý.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „V dnešnom stretnutí boli rozhodujúcimi činnosťami kvalita prihrávky a podania v čom mali hostia navrch. My sme od začiatku boli v týchto činnostiach neistí a hráči Prievidze naopak pôsobili veľmi sebavedomo a hrali od začiatku do konca veľmi účelne. Nepodarilo sa nám ubrániť kľúčového hráča Prievidze, ktorý hral skoro neomylne a svojim výkonom strhol aj svojich spoluhráčov. O zvrat v zápase sme sa pokúsili v 3.sete kde sme až do stavu 16:13 viedli. Niekoľko pokazených podaní a útočných chýb nás stálo stratu vedenia a do koncovky vstupovali z lepšej pozície hostia. Odvrátili sme niekoľko setballov ale svoje sme nevyužili. O víťazstve hostí rozhodol 2 priamymi bodmi z podania opäť Pinerua.“

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Gratulujem chalanom za bojovný výkon. Uhrali sme veľmi dôležité víťazstvo na pôde súpera. V prvom sete sme na začiatku mali problém s Hudákovým podaním. Postupne sme sa dostávali do hry a s bezpečným náskokom vyhrali 1. set. 2. set sa niesol v podobnom duchu kde sme dominovali hlavne v obrannej činnosti. V 3.sete domáci nastúpili oveľa bojovnejšie a agresívnejšie, čím si vytvorili náskok, ktorý sa nám podarilo až v samom závere skorigovať a kvalitným podaní doviesť do víťazného konca.“