Premiéra po zmene haly nevyšla, body si odvážajú Košičania VIDEO

Dnes sme v prvom ostrom meraní síl, na palubovke zmenenej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej, podľahli rivalovi z Košíc 1:3 (15:25, 19:25, 25:19, 18:25). Tretie kolo extraligy a zároveň východniarskeho derby ovplyvnili zranenia a choroby. Citeľne nám chýbali Michal Červeň, Ivo Mikovčík aj Juraj Jurko. V priebehu hry sa k nim dokonca pridal aj kapitán Martin Sopko st.

Do zápasu vstúpili naši chlapci až nečakane nepriaznivým skóre 0:8. Rozpačitý výkon síce zlepšili, ale na rozbehnutých Košičanov sa doťahovali len veľmi ťažko. Veľa našich technických chýb a kvalitný útok hostí znamenal v krátkom časovom slede už 10-bodový náskok, ktorý si Košičania ustrážili až do konca prvého setu. Skončil sa tesným esom v našom ihrisku a rozdielom 15:25.

Druhý set sa začal vyrovnanejšie, ale trval len do stavu 4:5. Nasledovala séria bodov pre hostí. Keď na svetelnej tabuli svietilo skóre 9:19, tréner Jaroslav Vlk zvolil striedanie a na ihrisko poslal mladého Šimona Gulu. Výmena sa ukázala ako správna. Najmä jeho pričinením v útoku aj obrane sme si pripísal 6 bodov v rade. Vysoké manko sa nám však nepodarilo stiahnuť úplne. Do záveru setu sa išlo za stavu 17:23. Dôrazným útokom si Košičania výsledok len kontrolovali a ukončili ho v pomere 19:25.

Náš skúsený kapitán Martin Sopko st. si v poslednej výmene druhého setu nepríjemne poradil oko a do tretieho už nenastúpil. Všetko nasvedčovalo tomu, že až v tomto sete sa naši chalani zahriali na prevádzkovú teplotu. Bod po bode pribúdal na oboch stranách do stavu 8:8.  Pridali sme niekoľko priamočiarych útokov a stav sme si razom priklonili na svoju stranu. Náskok pribúdal a keď bolo už 23:19, vytiahol presný útok po čiare náš nováčik Vlado Katona. Naopak Košičania ten svoj pokazili, čím nám pomohli k premene hneď prvého setbalu na 25:19.

Štvrté dejstvo začalo opäť vyrovnane 5:5. Je skvelé, že si naši verní fanúšikovia v hojnom počte našli cestu aj do zmenenej športovej haly. Patrí im zato naša obrovská vďaka. Z tribún o sebe dávali patrične vedieť a burcovali hráčov na ihrisku. Dnes to však nešlo. Košičania začali postupne opäť tlačiť a odskočili na rozdiel, ktorý sa pravidelne pohyboval na hranici piatych až šiestich bodov. Napriek snahe upraviť ešte výsledok zápasu, hru ukončilo nedorozumenie na našej strane a bod pre Košice na 18:25 a konečných 1:3.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „V novej hale sme začali s prílišným rešpektom. Nezachytili sme úvod zápasu. Dva sety sme sa len hľadali. Nastúpili sme v improvizovanej zostave bez dvoch blokárov i nahrávača. Katona musel ísť na blok, až po preskupení sme sa dostali do hry a ten výkon sme aspoň trošku zlepšili. Na kompaktne hrajúce Košice to dnes nestačilo.“

Richard Vlkolínsky, tréner VK KDS Šport Košice: „Nám nie je zvykom nikdy hrávať a vyhrávať vonku. Nie to ešte v Prešove. Práve preto som rád, že sme tento zápas zvládli s plným bodovým ziskom.“

Najlepší hráč zápasu: Martin Sopko ml.
Počet divákov: 256
Rozhodovali: I. Povrazník. P. Höger

Najbližší domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v sobotu (14.10.2017) o 16:00 hod. Pevne veríme, že nás opäť prídete podporiť svojím potleskom a hlasivkami. Spolu fandíme VK MIRAD PU Prešov do tohoooo!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy