Napínavé semifinále o miestenku do bojov o zlato pokračovalo v stredu v Prešove. Ani po 4. zápase play-off nemáme definitívneho víťaza. Duel plný vyhrotených emócií pred vypredanou prešovskou tribúnou skončil v prospech Nitry výsledkom 1:3 (18:25, 20-25, 25:18, 17:25). Naši hráči nevyužili zápasový mečbal a po dvoch víťazstvách na západe Slovenska je súboj vyrovnaný na 2:2. Prievidza spozná svojho finálového súpera v poslednom zápase série v sobotu (24.3.) pod Zoborom v MŠH so začiatkom o 16:30 hod.

Extraliga mužov, 4. zápas semifinále (na 3 víťazstvá):
VK MIRAD PU Prešov – VKP Bystrina SPU Nitra 1:3 (-18, -20, 18, -17) – stav série 2:2
Rozhodovali: Malík a Vaško.
Prešov: Červeň 3, Feňo 0, M. Sopko st. 13, Macko 9, Katona 14, Hudák 13, libero T. Lampart (Jurko 0, Rajduga 0, Mikovčík 1). Tréner: J. Vlk.
Nitra: Zaťko 3, Malina 13, Kašper 15, Rehák 12, Guzmán 18, Horník 7, libero Ochodnický (Porubský 0, Kostoláni 1). Tréner: M. Kardoš.

Začiatok zápasu dal poznať rozpaky na rukách našich hráčov. Pred zaplneným publikom sa zahrievali o poznanie ťažšie ako súper. Pri podaní portorického smečiara Pabla Guzmana vo farbách Nitry si hostia vybudovali počiatočný náskok 5 bodov a ten len poctivo kontrolovali do záveru setu. Tréner Jaroslav Vlk reagoval striedaním lavičky, ale ani to už nepomohlo prvý set zachrániť.

V druhom dejstve sme videli napínavejšiu hru. Bod po bode pribúdal na oboch stranách ihriska. Za stavu 20:20 však prišli naše pochybenia na servise, ktoré hostia trestali efektívnou hrou v obrane. Aj druhy set získali pre seba Nitrania. Naši muži začali vzdorovať vývoju zápasu až v treťom sete. Body na naše konto pribúdali z kvalitnej obrany aj útoku. Náskok si hráči obhájili výhrou setu 25:18 a Nitra sa prvýkrát v zápase zdala rozhodená. Hustá atmosféra na ihrisku sa odzrkadlila aj na bohatom rozdávaní žltých a červených kariet.

Domáci cítili svoju šancu a svedčala o tom aj útočná hra v úvode štvrtého setu do stavu 11:11. Všetky nádeje Prešova na ukončenie semifinále však zmaril na podaní nitriansky smečiar Miloš Horník, ktorý šnúrou 8-mich bodov v rade pre hostí v podstate predčasne ukončil zápas. Nitra set uhrala presvedčivým skóre 17:25 a konečným výsledkom zápasu 1:3.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Myslím si, že pred vypredanou halou sme ten zápas nezvládli hlavne v hlavách. Prílišné chcenie ukončenia série nám zväzovalo ruky a kopili sme zbytočné chyby, čo Nitra nekompromisne trestala.“

Marek Kardoš, tréner VKP Bystrina SPU Nitra: „Ustáli sme tlak pri sideoute. Chalani skvele bránili v poli a na sieti veľmi dobre pasívne blokovali. Z toho sme dnes produkovali úspešné kontry. Je to krásna série, ako stále s Prešovom. Rozhodne sa u nás. V aktuálnej sérií neviem, či je to výhoda hrať doma.“

Rozhodovali: Malík, Bálint, Vaško, Soták
Hráč zápasu: Pablo Guzman (Nitra)
Počet divákov: 515

Druhýkrát za sebou v súboji play-off medzi Nitrou a Prešovom musí rozhodnúť maximálny počet zápasov. V sezóne 2015/2016 vyhrala Nitra v pamätnej sérii nad Prešovom vo finále 4:3 na zápasy a vybojovala premiérový titul. Na päť zápasov sa semifinále extraligy mužov hralo naposledy v sezóne 2014/2015, kedy Spartak VKP Komárno vyhral nad VK Prievidza 3:2 na zápasy.

Nevzdávame sa a bojujeme ďalej. Nie je načo sa šetriť, ideme do toho naplno. Vývoja série hrá v náš prospech. Veríme v potvrdenie zápasovej výhody na palubovke súpera. Piaty a rozhodujúci zápas sa odohrá v sobotu (24.3.2018) so začiatkom o 16:30 hod v Mestskej športovej hale na sídlisku Klokočina v Nitre. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy