Postúpili sme do semifinále !!!

Volejbalisti VK Slávia Svidník a VK PU MIRAD Prešov postúpili v najkratšom možnom čase do semifinále extraligy mužov, keď svoj postup medzi najlepšie štyri tímy spečatili v stredu. Svidník zdolal mladíkov z COP Trenčín 3:1 a v sérii triumfoval 3:0, Prešovčania si aj v treťom zápase poradili s Prievidzou a po víťazstve 3:0 oslavujú postup do semifinále.

Svidník sa v semifinále stretne s víťazom série Myjava – Nitra (priebežne 2:0) a Prešov narazí na lepšieho z dvojice Humenné – Komárno (2:0). Trenčín a Prievidza budú hrať o 5.-8. miesto.

VK MIRAD PU Prešov 3:0 VK Prievidza

3:0 (17, 22, 12) – konečný stav série 3:0

Prešov: S. Lampart 1, Rajduga 20, Lux 11, Faron 3, Hudák 8, Macko 8, libero T. Lampart (Brajer 0, Digaňa 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Prievidza: Sládeček 0, Pinerua 13, Povrazník 3, Michalec 2, Šimko 2, Kubš 4, liberá Varga a Hraňo (Valent 0, Hrušík 9). Tréner: I. Hiadlovský.

Prešovčania mali mečbal a tak ako v prvom zápase, ani teraz nestratili doma ani set. Domáce družstvo bolo v hernej pohode a malo dobrý nástup do zápasu, keď viedlo 8:5. Hostia sa potom po dobrom útoku univerzála Pineruu dostali do vedenia 10:9, ale v ďalšom priebehu setu už jasne dominovali domáci a vyhrali hladko 25:17. Druhý set mali Šarišania jasne pod kontrolou, darilo sa im v útoku, aj na servise a vyhrali ho 25:22. V ďalšom priebehu to už bola exhibícia zverencov trénera Ľuboslava Šalatu. Hostia morálne odišli a domáci volejbalisti, hnaní výborným publikom viedli už 23:10 a nakoniec uštedrili súperovi debakel 25:12. Výborný duel odohral domáci univerzál Michal Rajduga, ktorý zaznamenal 20 bodov. Prešov dominoval v každej štatistike, na bloky vyhral 9:0 a na esá 7:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes sme podali z celej štvrťfinálovej série najúčelnejši výkon. Boli sme lepší vo všetkých bodových ukazovateľoch, hlavne na servise a následne na bloku. Aj napriek snahe Prievidžanov o možný zvrat sme ani v jednom sete žiadnu dramatickú zápletku nepripustili a po prvých dvoch setoch opäť súper herne rezignoval. Zvíťazili sme v troch po sebe idúcich zápasoch v pomere 9:1, čiže náš postup je zaslúžený.“

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: „Gratulujem súperovi k postupu. Zdolal nás vo všetkých troch zápasoch a z tohto uhla pohľadu postupuje lepší súper.“