VIDEOREPORT: Posledný zápas nadstavby preveril pred play-off celý káder

Na palubovke športovej haly Spojenej školy sa v sobotu dohrávalo posledného kolo nadstavbovej časti volejbalovej extraligy. Naši muži hostili obhajcu titulu, družstvo VKP Bystrina SPU Nitra. Zápas už nemohol ovplyvniť priečku v tabuľke, ani súpera do play-off a tak dovoľoval trénerom preskúšať svojich zverencov pred rozhodujúcimi zápasmi sezóny. Tri body a víťazstvo 1:3 si vybojovali hostia zo západu Slovenska výsledkom 1:3 (-26, 22, -15, -14).

Hneď úvod zápasu potvrdil, že meranie síl s Nitrou má stále svoj náboj. V prvom dejstve to bolo napínavé a hostia potrebovali až štyri setbaly nato, aby napokon po našom nedorozumení v nahrávke vyhrávali 0:1. Hralo sa do rozdielu 26:28.

Druhý set bol výrazne v našej réžií. Za stavu 23:14 sa dostal na podanie hostí Miloš Horník a šnúrou 7 bodov dával svojím spoluhráčom šancu na zdramatizovanie. To sa však nakoniec nekonalo. Vyrovnanie a zisk setu sme si ustrážili prudkým útokom kapitána Martina Sopka.

Priebeh tretieho a štvrtého setu mal veľmi podobný priebeh. Nitrania riskantnou hrou na podaní zbierali náskok a naši muži sa len veľmi ťažko presadzovali v útoku. Sety získali vo svoj prospech hostia pomerom 15:25 a 14:25 a celkovým víťazstvom 1:3. Na ihrisku sme v priebehu celého zápasu videli niekoľko desiatok striedaní. Hru si vyskúšali aj hráči z lavičky a či svojimi výkonmi presvedčili koučov uvidíme v zápasoch play-off.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Na posledný zápas nadstavby sme nastúpili s menšími zmenami v zostave. Pred play-off sme skúšali rôzne kombinácie. Prvý set sme prehrali vlastnými chybami, v druhom sme napriek záverečnej dramatizácií jasne dominovali. Od tretieho setu Nitra začala tlačiť servisom, nevedeli sme si poradiť v útoku a koncovke. Nakoniec sa to prejavilo aj na celkovom výsledku zápasu.“

Marek Kardoš, tréner VKP Bystrina SPU Nitra: „Dôležitosť zápasu, bola priamo úmerná úrovni.“

Prešov: Červeň 8, Feňo 2, Gula 8, Mikovčík 11, Katona 15, Hudák 16, libero T. Lampart (M. Sopko st. 3, Rajduga 0, Jurko 1).
Nitra: Wawrzynczyk 13, Kašper 10, Rehák 12, Guzmán 15, Mačuha 10, Zaťko 0, libero Ochodnický (Porubský 1, Horník 7, Malina 0, Menner 3).
Najlepší hráč zápasu: Mačuha Filip (Nitra)
Počet divákov: 267
Rozhodovali: J. Mokrý, I. Porvazník

O týždeň začína záverečná časť extraligy, štvrťfinále play-off. Prvý zápas a sériu na dva víťazné zápasy odštartuje doma, v piatok (23.02.2018) o 19:00 hod. proti tímu TJ Spartak Myjava. Srdečne vás pozývame fandiť našim chlapcom a kvalitnému volejbalu.

Držať palce pri zápase v Myjave môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde budú prenosy streamované. O výsledkoch vás budeme informovať aj prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy