Päťsetové východniarske derby úspešnejšie pre Košice ČLÁNOK+VIDEO

Po úspechu v turnaji o Slovenský pohár našim chlapcom zápasy nadstavbovej časti Extra ligy nevyšli. Piatkový súboj v Prievidzi (3:0), ani domáci vo východniarskom derby s Košicami výrazné body nepriniesli. Bez spochybňovania kvalít súperov môžu byť dôvodom aj zažívacie problémy, ktoré trápia viacerých hráčov v tíme. Martin Sopko st. do Prievidze necestoval a úplne fit sa necítil ani proti Košiciam. Nedeľná 5-setová dráma pred plnou tribúnou s výsledkom 2:3 znamená, že na druhé miesto v tabuľke, sa priebežne dostávajú Prievidžania.

Tím VK KDS Šport Košice nás už párkrát potrápil v základnej časti a 9. kolo nadstavby nebolo výnimkou. Z hry vzišiel divácky atraktívny súboj východoslovenských rivalov. Na začiatku 1. setu sme mali navrch. Košičania držali krok len do polovice setu. Sledovali sme veľmi pekné výmeny, po ktorých sme si vytvorili dokonca 4 bodový náskok. Ten sa nám podarilo udržať až do konca setu, keď záverom košické servisy skončili v aute a v sieti, výsledkom 25:19.

Do 2. setu úspešnejšie vstúpili Košičania. Peknou hrou na sieti mali dokonca 6-bodový náskok. Naši chlapci sa pokúšali manko doťahovať. Za stavu 16:20 skončili naše útoky v blokoch, čo znamenalo vodu na mlyn pre Košice. Pekný technický útok striedajúceho Juraja Jurka nestačil, set skončil 17:25.

Ani jeden zo súperov zbrane nezložil. V 3. sete sa bojovalo o každú loptu. Bod po bode pribúdal na ukazovateli jednému i druhému mužstvu. V závere setu, za stavu 23:23 sa do útoku dvakrát úspešne oprel Juraj Drobňák a výsledok 25:23 znamenal stav zápasu 2:1 pre Prešov.

Po strate setu sa Košičania otriasli veľmi rýchlo. V útoku pritlačili najmä Martin Sopko ml. a Miroslav Jakubov. Za stavu 16:23 nepomohli ani úspešné domáce útoky Ľuboša Macka a Martina Sopka st. Úspešný smeč, ktorý znamenal zisk setu pre Košice predviedol Patrik Lamanec s výsledkom 18:25.

Od začiatku 5. setu to boli krásne volejbalové výmeny s bodmi na oboch stranách. Polovica tajbrejku po výmene strán za stavu 8:8 však bola zlomová. Útok Martina Sopka st. skončil v blokoch, príjem košického podania v aute a technický útok v domácom ihrisku. Po našom oddychovom čase prišiel už len jediný úspešný domáci útok. Všetky ostatné skončili v nepriestrelných blokoch hosťujúceho mužstva s výsledkom 9:15 a konečným skóre zápasu v pomere 2:3. Tajbrejk je stále lotéria. Výherný los mali pre dnešok v rukách Košičania. Okrem neho ich jednoznačne dnes vpred hnala väčšia túžba po víťazstve.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „Pre nás ťažký zápas. Pred plnou halou sme ho nezvládli ani herne ani emočne. Od začiatku nám chýbala na ihrisku dravosť a iskra. Aj napriek tomu sme vyhrali prvý a tretí set a viedli 2:1. Družstvo ani hráčov to však nepovzbudilo a hrali sme v neustálom útlme. Dostávali sme sa pod tlak Košíc. Naopak oni výborne bránili a bojovali. Na našej strane bola len snaha, ale chýbalo herné umenie.“

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Atraktívny zápas pre divákov, ako vždy v 5-setových zápasoch. V konečnom účtovaní myslím, že sme boli lepší v obrane. Som rád, že hráči prejavili emócie a cez to všetko, že včerajší zápas im nevyšiel, dali dnes zo seba všetko. Chválim ich za tento výkon.“

Tento zápas síce nevyšiel, ale to ku športu patrí. Neklesáme na duchu. Posledný zápas nadstavbovej časti Extraligy si zahráme na západe Slovenska proti VK Spartak UJS Komárno v sobotu (04.03.2017) so začiatkom o 18:00 hod. O priebehu aj výsledku tohto zápasu budeme informovať spolu s ostatnými horúcimi novinkami z diania v klube na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉