Odvety začíname bez bodu, príďte nás povzbudiť už v stredu

Derby 10. kola na východe lepšie zvládli domáci Svidníčania, ktorí si po vyrovnanom priebehu pred 320 divákmi poradili s Prešovčanmi 3:0 (24, 21, 22), revanšovali sa im za prehru 2:3 z úvodného kola a predstihli ich v tabuľke. Svidník získal prvý set v dramatickej koncovke, v druhej aj tretej časti si udržiaval mierny náskok. Cenu MVP získal poľský univerzál domáceho tímu Lukasz Pietrzak (20 b.). Na strane hostí najčastejšie bodoval blokár Ivo Mikovčík (11 b.).

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD PU PREŠOV 3:0 (24, 21, 22)
Zápas trval 78 minút, rozhodovali: Porvazník a Höger, 320 divákov

Svidník: J. Hriňák 4, Ščerba 9, Majcher 5, Pietrzak 20, Ciupa 13, Matušovský 5, libero Paňko (R. Vitko 0). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Hudák 6, Červeň 1, Jurko 0, M. Sopko st. 10, Mikovčík 11, Bogdanovic 7, libero T. Lampart (Rajduga 2, Faron 1). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Lukasz Pietrzak (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Pre nás je to určite cenné víťazstvo, ktoré si vážime. My sme dobre bránili, to bol základ nášho úspechu. Chalanom gratulujem.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Vo Svidníku sa hrá ťažko a dnes sa potvrdilo, že Svidník sa doma cíti dobre. Možno bolo rozhodujúce, že v koncovke prvého setu sa ich univerzál trafil do servisu. Na keby sa nehrá, prehrali sme 0:3. Musíme ďalej pracovať, čakajú nás ďalší súperi. V stredu máme Nitru, musíme sa otrepať a pripraviť na ďalšieho protivníka.“

Detaily zápasu a prehľadná štatistika TU.

Pri najbližšom zápase sa uvidíme DOMA v stredu (21.11.2018), kedy v 11. kole privítame na ihrisku Športovej haly Spojenej školy mužstvo VKP SPU Nitra. Zápas má naplánovaný začiatok výnimočne na 19-tu hodinu. Srdečne pozývame fandiť.

Zdroj a foto: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy