O pohár si nezahráme, Myjava bola nad naše sily

Volejbalisti Prievidze, Myjavy, Svidníka a Nitry postúpili do semifinále Slovenského pohára. Prievidza vo štvrťfinále vyradila obhajcu z Košíc, Myjava dala stopku poslednému finalistovi Prešovu, Svidník si poradil s Trenčínom a Nitra zastavila Komárno. Všetky štyri stredajšie odvety štvťfinále sa skončili až po piatich setoch.

O postup sa tuho bojovalo v Myjave, kde domáci Spartak privítal Prešov. Šarišania prehrali doma 2:3 a vedeli, že na postup potrebujú s určitosťou na západe Slovenska vyhrať. Myjava uspela v tesnej koncovke prvého setu (33:31), ale Prešov to nepoložilo a hostia vyrovnali na 1:1 a potom 2:2. V piatom sete potreboval Prešov uspieť, aby si vybojoval zlatý set, ale Myjava bola proti a od začiatku tajbrejku diktovala tempo tajbrejku. Myjava zdolala Prešov štvrtýkrát v sezóne (predtým aj dvakrát v extralige). Individuálne vyčnievali Matúš Konc (30 bodov) a hosťujúci kapitán Martin Sopko st. (31 bodov – 7 es). Do semifinále SP postúpila Myjava prvýkrát od sezóny 2013-2014.

Zápas na Myjave sa niesol v znamení veľkej vyrovnanosti. Domáci, ktorí v prvom zápase v Prešove vyhrali 3:2, verili v postup a potvrdenie dobrej tohtoročnej formy. Hostia z Prešova postupne zlepšujú svoje výkony a prináša im to aj výsledky (výhra v Komárne aj doma proti Nitre). Domáci vyhrali veľmi vyrovnanú koncovku prvého setu pomerom 33:31. V druhom presvedčivo odpovedali hostia 25:20. Tretí s prehľadom zvládli domáci pomerom 25:18. Vo štvrtom aj s vidinou možného postupu domáci mierne znervózneli a robili chyby hlavne na servise a v útoku. Prešov ho zvládol 25:18 a išlo sa do piateho setu. Do tohto setu mali domáci raketový nástup a strany sa striedali za stavu 8:1. Tento set domáci zvládli s prehľadom 15:6 a tým aj zápas 3:2. Týmto výsledkom si zaistili postup do semifinále SP. Kvalitný výkon podal na strane hostí Martin Sopko a u domácich Matúš Konc.

TJ SPARTAK MYJAVA – VK MIRAD PU PREŠOV 3:2 (31, -20, 18, -18, 6) – prvý zápas 3:2, postúpila Myjava
Rozhodovali: Juráček a Sarka, 395 divákov.

Myjava: Pollák 4, Valo 4, Watzka 17, Michal Zeman 11, Konc 30, Pokopec 18, libero Ochodnický (Šíma 1, Viskup 2, Barták 1, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Faron 13, Oleárnik 0, Ščerba 9, Mikovčík 8, Šniežek 16, M. Sopko st. 31, libero T. Lampart (Jurko 0, Hudák 1). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Matúš Konc (Myjava)

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Podali sme bojovný a kolektívny výkon. V priebehu zápasu sme boli hore aj dole. V zápase sme mali problém s našim servisom a ťažko sme bránili prvý sled súpera. Postupne sme sa v týchto činnostiach zlepšili a bojovnosťou a túžbou po víťazstve sme to zvládli. Navyše sme pridali dobrú obranu na sieti. Už sa tešíme na zajtrajší žreb.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Dnes vyhral lepší. Myjava si víťazstvo a postup v rámci tejto série zaslúžila. Ja nemám chlapcom moc čo vytknúť, žiaľ sme dnes prvý vrchol a kopec nedobehli tak ako sme chceli. Musíme sa zasa zahryznúť, čaká nás extraliga. Blahoželám Myjave k postupu.“

Zdroj: svf.sk

Nasledujúci zápas v rámci 12. kola Edymax extraligy odohráme na palubovke súpera. V sobotu (30.11.2019) o 18:00 hod. hosťujeme na ihrisku MVK Zvolen. Fandiť z pohodlia domova, alebo kdekoľvek na mobilnom zariadení môžete online prostredníctvom webu www.tvcom.cz alebo aplikácie TVCOM.

Doma sa vidíme netradične na Mikulášsky PIATOK (6.12.2019) so začiatkom o 19:00 hod. O body zabojujeme proti východniarskemu rivalovi VK KDS Šport Košice. Srdečne pozývame fandiť!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy