Nezastaviteľný Prešov triumfoval v Komárne 3:0 a vyhral 16. zápas

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali aj svoj 16. zápase v extralige mužov. V predohrávanom šlágri 17. kola vyhrali zverenci trénera Ľuboslava Šalatu na palubovke druhého Spartak VKP Komárno 3:0 a na čele tabuľky má pred svojim dnešným súperom už osembodový náskok. Prešov hral v šiestom zápase za sebou bez kapitána Martina Sopka.

Komárno sa cez víkend predstaví v 16. kole na palubovke Myjavy, teda ďalšieho tímu z top 5. Prešov má voľno, pretože duel v Prievidzi odohrá až 5. decembra.

Extraliga mužov – predohrávka 17. kola:

Spartak VKP Komárno – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-27, -16, -19)
79 min, rozhodovali: Schimpl a Sarka, 450 divákov.
Komárno: Hollý 0, Horník 10, Hinduliak 4, A. Patúc 13, Pělucha 1, Kišš 5, libero Ľ. Nemec (Demeter 6, Z. Németh 0, M. Patúc 3, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.
Prešov: Feňo 2, Lux 13, Červeň 12, Hudák 7, Macko 11, Drobňák 13, libero T. Lampart (Faron 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Úvodný set spočiatku lepšie vychádzal domácim. Napokon aj bol z hľadiska ďalšieho priebehu hry kľúčový. Komárno v ňom viedlo 13:8 a neskôr aj 18:14, no hosťom sa podarilo vyrovnať na 23:23. Domácim potom nestačili ani štyri setbaly na zisk setu a paradoxne hostia využili hneď ten prvý. Prešov potom dostal krídla a v druhom sete viedol už na začiatku 6:2 a domáci si brali oddychový čas. Ani ten však nepomáhal a po druhom technickom time-oute bolo už 8:16 a tak sa poľahky stal druhý set prešovskou korisťou. V tom treťom Komárno najprv otočilo z 4:6 na 7:6, no následne si hostia opäť vytvorili mierny náskok. Rozhodujúci únik sa hosťom podaril do stavu 19:13, kedy už nemali problém dotiahnuť tento šláger pred výbornou diváckou kulisou do víťazného konca.

Daniel Oravec, tréner Komárna: „Súpera sme mali dobre prečítaného, čo potvrdil aj začiatok prvého setu, kedy sme si vytvorili aj menší náskok. V koncovke sme si však vlastnými chybami skomplikovali situáciu a napokon aj za prispenia hlavného rozhodcu sme prvý set Prešovu darovali. Myslím si, že tento prvý set rozhodol o ďalšom priebehu stretnutia. Druhý set patril jasne hosťom, dobre podával a súper bol tu jasne lepší. V treťom sete sme sa trošku opäť naštartovali, začali sme hrať, no potom sa prejavil náš morálny úpadok aj napriek tomu, že chlapci veľmi chceli tento zápas vyhrať. Aj takéto zápasy však patria k športu, treba sa z toho poučiť a pokúsiť sa vyhrať na Myjave.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Pre priebeh zápasu bol dôležitý prvý set, kde sme do stavu 17:12 ťahali za kratší koniec. Robili sme chyby na podaní a aj smeče nám išli do autu. Súper nás tak dostal pod výrazný tlak servisom. Ale zvládnutá koncovka prvého setu nás nakopla k zlepšenému výkonu v ďalších setoch. Prestali sme chybovať a od tohto momentu sme boli lepší na palubovke vo všetkých činnostiach. Potom sme si kontrolovali vývoj zápasu, dobre sme si prihrávali, útočili a dobre sme si počkali na situácie, z ktorých sme mohli bodovať.“