Napínavý semifinálový súboj sa skončil, bohužiaľ v náš neprospech

Vo finále extraligy mužov sezóny 2017/2018 sa proti tímu Prievidzi postaví mužstvo Nitry. V piatom zápase napínavej semifinálovej série plnej zvratov a paradoxov, sme nakoniec ťahali za kratší koniec. Po záverečnom hvizde rozhodcu svietil na ukazovateli výsledok 3:2 (13:25, 25:19, 25:14, 24:26,15:10). Gratulujeme víťazom a ďakujeme fanúšikom, ktorých podporu sme cítili až do Nitry. Po prehre v rozhodujúcom piatom zápase sa budeme musieť, tak ako minulý rok, uspokojiť so sériou o bronz. Opäť nás čaká súper z východného Slovenska. Košice vystrieda Svidník.

Extraliga mužov – 5. zápas semifinále (na 3 víťazstvá)
VKP Bystrina SPU Nitra – VK MIRAD PU Prešov 3:2 (-13, 19, 14, -24, 10) – konečný stav série
Rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 400 divákov.
Nitra: Zaťko 1, Malina 9, Kašper 11, Rehák 22, Guzmán 25, Horník 9, libero Ochodnický (Porubský 0, Kostoláni 4, Wawrrzynczyk 0, Menner 0, Mačuha 1). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Červeň 6, Feňo 3, M. Sopko st. 16, Macko 12, Katona 15, Hudák 9, libero T. Lampart (Mikovčík 1, Jurko 0, Gula 1, Margicin 0, Rajduga 0). Tréner: J. Vlk.

Lepší vstup do zápasu mal Prešov, keď viedol 3:0 a 6:2. Hostia si udržiavali náskok a na technickom timeoute vyhrávali 12:8. Keď bol na konci dlhej výmeny kapitán Šarišanov Sopko a potom dal eso Hudák, bolo už 17:11 pre MIRAD. Prešov výborne bránil, hru kvalitne dirigoval nahrávač Feňo a keď sa v krátkom slede presadili Katona, Hudák a Macko, vyhrávali hostia už 23:13. Obhajca titulu sa už v prvom sete nenadýchol a Prešov ho vyhral hladko 25:13.

V úvode druhého dejstva viedol Prešov 3:1, ale Nitre pomohol dobrým servisom Rehák, pridal sa aj Guzmán a domáci otočili na 9:4. Nitra mala v tejto časti zápasu navrch a Kašper blokom upravil na 13:6. Majster pokračoval v dobrej hre a vypracoval si veľký náskok 20:13. Druhý set vyhrala Nitra 25:19 a vyrovnala na 1:1.

Nitra mala výborný vstup do tretieho setu a pri Malinovom podaní viedla 4:0. Domáci dominovali a postupne si vybudovali sedembodový náskok – 9:2. Prešov sa ťažko presdzoval v útoku, domáci dobre bránili a viedli už 13:5. Nitra mala celý set jasne v rukách a vyhrala ho 25:14.

Začiatok štvrtého setu bol vyrovnaný, ani jeden tím neodskočil na viac ako bod. Na technickom timeoute bolo 12:11 pre Prešov. Po bloku Feňa a chybe domácich na útoku viedli hostia 15:12. Nitra však ubránila útoky Prešova a Rehák po čiare vyrovnal na 16:16. Dráma vrcholila, po Feňovom ese viedli hostia 19:17, ale domáci bleskovo otočili na 20:19 pri podaní Kašpera. Prešov vďaka Sopkovi otočil na 22:20, ale po Horníkovom bloku a chybe Prešova vyhrávala Nitra 23:22. K obratu pomohlo aj druhý nahrávač Porubský, ktorý prišiel na servis. Lenže v závere sa ako prví prepracovali k setbalu Prešovčania, ten druhý aj využili a vynútili si tajbrejk – 24:26.

V úvode piateho setu mala mierne navrch Nitra, presadzoval sa najmä Guzmán, ktorý upravil na 5:3. Strany sa točili za stavu 8:6 pre Nitranov. Pri Malinovom podaní získala Nitra dôležitý náskok 12:7 a výrazne sa priblížila k finále. Prešov bojoval, ale Nitrania si náskok udržali, piaty set vyhrali 15:10 a oslávili postup do bojov o zlato.

Vyjadrenia oboch trénerov po skončení zápasu:

Prešov bude hrať o bronz so Svidníkom sériu na tri víťazstvá. Začne sa v Prešove 31. 3., Svidník bude doma 4. 4. a potom opäť v Prešove 7. 4. Prípadné štvrté a piaty zápasy sú na programe vo Svidníku (11. 4.) a napokon v Prešove (14. 4.).

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy