VIDEOREPORT: Najkrajší mikulášsky darček! Zdolali sme lídra tabuľky VK Prievidza 3:2

Sviatočný večer priniesol volejbalové derby ako bič. Na domácej palubovke sme hostili vedúce mužstvo tabuľky, tím VK Prievidza. Napriek neskoršej hodine si všetci fanúšikovia športu z pod vysokej siete určite prišli na svoje. 15. kolo extraligy bolo v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej krásnym volejbalovým divadlom, na ktorého konci sme sa po 5-setovej dráme zaslúžene tešili z výhry v pomere 3:2 (28:30, 25:23, 25:17, 15:25, 15:13).

Muži si pre divákov pripravili aj mikulášske prekvapenie. Na palubovku nastúpili vo veselých červených čiapkach a verným fanúšikom do publika hodili 7 krásnych klubových tričiek, ktoré sa tešia veľkému záujmu. Pevne veríme, že spríjemnili večer všetkým šikovným „chytačom“.

Zápas od prvých minút sľuboval kvalitný volejbal. Vedenie sa striedalo ako na hojdačke, čo dávalo tušiť, že nepôjde o hladký ani jednoduchý priebeh v prospech jedného z mužstiev. Taktický boj s minimom chýb ukončil v prvom sete razantný útok Prievidžanov na 28:30.

V úvode druhého setu našich hráčov zaskočilo podanie legionára vo farbách Prievidze, estónskeho nahrávača Andresa Toobala, vďaka ktorému sa z 3-bodového náskoku stalo 5-bodové manko. Hostia výhodu dlho neudržali, viaceré chyby a náš dôraz v útoku opäť dramatizoval záver setu. Najtesnejšiu výhru 25:23 a vyrovnanie na 1:1 zabezpečil prudkým útokom zo siete blokár Michal Červeň.

Tretí set sme opäť začali lepšie ako súper. Body pribúdali a pri prvom technickom oddychovom čase na ukazovateli svietilo už 12:6. Prievidzi sa v tomto sete nedaril servis ani útok, čo sa prejavovalo až do jeho finišu na 25:17.

Posledný set sa získava najťažšie a dôkazom toho bol aj náš výkon vo štvrtom sete. Šanca zdolať papierového favorita a túžba po víťazstve nám zväzovala ruky, pribúdali chyby.  Garde z tretieho setu sa obrátilo a do výrazného náskoku sa dostali hostia. Výsledok trpezlivo kontrolovali na rozdiel 15:25 a vyrovnanie na 2:2.

O všetkom rozhodla tajbrejková lotéria. Publikum burcovalo našich mužov a atmosféra na tribúne bola fantastická. Družstvá si strany vymenili na stavu 8:5. Súboj vyvrcholil po skoro dvoch hodinách hry. Chalani napínali divákov do poslednej lopty. Tretí mečbal na 15:13 úspešne premenil hráč zápasu Michal Hudák. Smečiar a kapitán Martin Sopko si v tomto zápase pripísal spolu 21 bodov.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Pre nás to bol kľúčový zápas v boji o prvú štvorku. Dnes chalani podali výborný obetavý a disciplinovaný výkon, začo im určite patrí moje poďakovanie. Porazili sme veľkého favorita súťaže. Škoda prvého setu, kde sme mali tri alebo štyri setbaly, nedokázali sme ten set dotiahnuť do víťazného konca. Vďakabohu nás to nezlomilo a podarilo sa vyhrať. Pochvalu si zaslúži celú mužstvo aj lavička. Všetci ťahali ako jeden tím.“

Richard Nemec, tréner VK Prievidza: „Gratulujem Prešovu. Hrali veľmi dobre. Škoda nášho výpadku v treťom sete. Chcem pochváliť mojich hráčov, že to dotiahli až do piateho setu. Mrzia ma doťahovačky s rozhodcami, ale ideme ďalej. V sobotu náš čaká ťažký zápas s Košicami.“

Zápas trval: 118 minút
Počet divákov: 201
Rozhodovali: J. Mokrý, P. Höger
Hráč zápasu (podľa trénerov): Michal Hudák (VK MIRAD PU Prešov)

Záverečné tri kolá základnej časti extraligy odohráme na ihriskách súperov nasledovne:

16. kolo: 9. decembra 2017, 17:00 hod. proti COP Trenčín
17. kolo: 16. decembra 2017, 18:00 hod. proti TJ Spartak Myjava
18. kolo: 17. decembra 2017, 18:00 hod. proti VKP Bystrina SPU Nitra

Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde budú prenosy streamované. O výsledkoch vás budeme informovať aj prostredníctvom webu, Facebooku a Instagramu, takže nás neváhajte sledovať, aby vám nič podstatné neušlo.

Spolu budeme fandiť VK MIRAD PU Prešooov do tohooooo!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy