Na Prievidzu sme doma nestačili, stav série 1:2 VIDEO

Semifinálová play off séria našich volejbalistov  pokračovala v sobotu 3. zápasom na domácej palubovke. Po ďalšej 5-setovej dráme v Športovej hale PU si cenný sklap odnášajú Prievidžania výhrou 2:3 (25:21, 21:25, 19:25, 25:16, 12:15). Stav série hranej na tri víťazné zápasy je 1:2 a pokračuje už v stredu v Prievidzi.

Na zápas sa poctivo pripravovali oba mančafty a po vyrovnaní série sa v sobotu začal súboj odznova. Naši semifinále odštartovali a preto sme mali pri treťom zápase výhodu domáceho ihriska. Súperi si nič nedarovali už od úvodu. Body pribúdali na oboch stranách po kvalitných výmenách. Prvé zaváhanie sme mali na účte my, keď sa hosťom podarilo odskočiť o štyri body na 11:15. Pri skvelom podaní Juraja Dorobňáka a poctivej práci v útoku aj obrane sa však podarilo stav vyrovnať na 19:19 a dokonca odskočiť do vedenia. Do záveru setu prebral opraty do svojich rúk Martin Sopko, ktorý exceloval na útoku aj v obrane a set sme vyhrali 25:21.

Druhý set sa hral v rovnako dynamickom tempe a priniesol opäť vyrovnanú partiu na oboch stranách. Prvé manko doťahovali Prievidžania za stavu 8:5. Vyrovnaný set  trval do 13:13. Nasledovala úspešná šnúra hostí, ktorým sa začalo dariť na servise aj v útoku. Postupne si vybudovali 4-bodový náskok, ktorý sme len ťažko sťahovali. Aj napriek našej snahe, Prievidžania neupustili od svojej riskantnej hry a udržali náskok do konca setu v pomere 21:25.

Do tretieho setu nastúpili mužstvá bezo zmeny v zostave. Hralo sa vyrovnane do stavu 15:15. Servujúci Prievidžan Jančura pomohol hosťom k náskoku 16:19, ktorý si neskôr útočnou hrou hostia ešte zvýšil. Set ukončila Prievidza prudkým podaním na 19:25.

Nebolo načo čakať. Potrebovali sme impulz na vzpruhu. Marcel Lux po svojej absencii v Prievidzi síce nastúpil, ale necítil sa úplne fit. Vo štvrtom sete ho vystriedal Michal Rajduga. Hostia potrebovali urobiť posledný krok na ceste za víťazstvom, ale to by si museli merať sily s iným súperom. Vyrovnanú hru prerušil na podaní Ján Halaj, vďaka ktorému sme si vypracovali prvý trojbodový náskok 11:8. K výkonu našich burcovala plná domáca tribúna a odzrkadlilo sa to aj na ihrisku. Štvrtý set sme získali vo svoj prospech rozdielom 25:16.

Tajbrejk začali podaním hostia. Už v jeho úvode sme sťahovali dvojbodové manko. Vytrvalou hrou sa nám podarilo vyrovnať. Tímy si strany menili za stavu 7:8. Našim chlapcom nevyšli útoky a už opäť museli doťahovať 3 body za stavu 8:11. Sopkov útok stiahol manko na 9:11. Hráč hostí Jančura útočil nepresne a Prievidžania neprijali skvele servujúceho Halaja, bolo vyrovnané 11:11. V útoku sa hneď nato predviedol, celý zápas skvele útočiaci, Portugalec Sequeira a bolo 11:12. Útok Michala Rajdugu lízal pásku na sieti, neprešiel cez ňu a nešťastne spadol tesne do ihriska, 11:13. Sopko ešte pridal jeden zo svojich úspešných útokov na 12:13 a tréner Prievidze si bral oddychový čas.  Po ňom Sequeira predviedol technický výborný ľahký útok a hostia mali dva mečbaly. Hneď prvý premenili a vyhrali 5. set pomerom 12:15 a celý zápas výsledkom 2:3.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „Dnes sme boli na ťahu my, pretože sme potrebovali zvíťaziť v domácom prostredí. V stredu bude musieť ten posledný krok spraviť Prievidza a my spravíme všetko preto, aby sme sériu dostali späť do Prešova.”

Richard Nemec, tréner VK Prievidza: „V prvom rade výhra v Prešove je super, pretože vieme o tom aké kvality má súper. Trošku nám zahralo do karát, že Lux nie je v 100% forme. Ja musím pogratulovať našim chalanom, že to vydržali až do konca. Je to veľmi cenné víťazstvo. Je to veľký krok, ale aj záväzok, aby sme sa koncentrovali na náš domáci zápas. Pre divákov to bol si myslím, kvalitný volejbal z oboch strán.“

Ďalší zápas sa bude hrať v stredu (05.04.2017) o 18:00 hod. v Športovej hale v Prievidzi.