Mladší žiaci opäť na 2.mieste, trénera potešil herný i emočný prejav na ihrisku

Mladší žiaci VK Mirad Gymnázium Konštantínova mali v nedeľu (11.3.2018) volejbalové povinnosti. Oblasť Východ organizovala 5. kolo Majstrovstiev SR ml. žiakov v 3-kovom volejbale u favoritov súťaže, vo Svidníku. Na severovýchod Slovenska cestoval len náš áčkový výber žiakov pod vedením trénera Erika Digaňu. Z dôvodu obmedzeného počtu účastníkov turnaja, malo naše „béčko“ tentokrát voľno.

Turnaj sa pre chalanov začal zápasom proti Starej Ľubovni. Rozohrali sa víťazstvom 2:0, ale súper nepríjemne „hrýzol“. Na ihrisku dostali šancu postupne všetci hráči. V druhom zápase sa stretli so Svidníkom „C“, kde svoju príležitosť využili najmä noví hráči A. Lukačko a M. Figura. Obaja absolvovali turnajovú premiéru, keďže sa zlepšili nielen na tréningu, ale aj v škole. Pomáhali im „skúsenejší“ hráči a zápas vyhrali 2:0. V treťom meraní síl so Svidníkom „B“ tréner nechal hrať základnú zostavu. Zápas sa vyvíjal pre našich žiakov nepriaznivo, ale ku koncu prvého setu zabrali, útočnou silou zmazali 5-bodové manko a hrou bez chýb, ktorá potešila trénera, vyhrali opäť 2:0.

Najdôležitejší zápas turnaja mal však ešte len prísť.  Svidník „A“, najväčší rival našich žiakov a tím, ktorý počas turnaja nestratil ani set. V prvom sete hrali naši chlapci dobre, ale urobili viacero chýb a prehrávali 1:0.  Následne prišla ich chvíľa v druhom dejstve, keď aj pričinením Svidníka, využili chyby a zápas zdramatizovali na 1:1. Vo vyrovnanom tajbrejku napokon síce prehrali 2:1, ale bol to ich najlepší zápas v sezóne. Po náročnom duely proti favoritovi, bol na programe ešte posledný zápas proti Popradu. Tréner si vzhľadom na priebeh turnaja mohol dovoliť miešať zostavy a pozorovať hráčov, ako sa vysporiadajú so zadanými úlohami. Po nevydarenom prvom sete, ktorý chlapci nezvládli hlavne psychicky s ideou, že sa to vyhrá samo nakoniec zabrali, zápas proti Tatrancom zvrátili a vyhrali po tajbrejku 2:1. Na turnaji obsadili už povestné 2. miesto.

Tréner Erik Digaňa hodnotí: „Tak, ako som v predošlých dvoch turnajoch kritizoval herný prejav nášho „A“ výberu, keď to výsledkovo bolo dobré, ale herne až tak nie, tak konečne ich musím pochváliť. Umiestnili sme sa opäť na 2. mieste, ale tentokrát tam bola bojovnosť, hec, krik, smeče, bloky a hlavne srdiečko a radosť z hry. Ako vravím, konečne sa to, čo som od nich chcel prejavilo aj na ihrisku a zato som rád. Aj ja, ako večne nespokojný tréner musím uznať, že sa to približuje k potencionálnemu maximu. Na ceste späť domov, sme tradične analyzovali jednotlivé zápasy a každý hráč dostal známku. Osobitne som vyzdvihol pozitíva, ale aj veci, na ktorých musíme ešte individuálne na tréningu pracovať. Som dnes spokojný, pretože minimálne dva zápasy sme zahrali veľmi kvalitne. Takéto súboje potrebujeme, aby sme sa posunuli vpred.“

Nominácia Prešov A: A. Horanič, P. Anderko, T. Orečný, A. Marcinko, M. Figura, A. Lukačko.