Ml. žiaci v 6-kovom volejbale bojovali v Ľubovni

V sobotu (29. februára 2020) pokračovala súťaž kategórií mladších žiakov v 6-kovom volejbale. Pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie a Oblasti Východ si naši najmladší hráči merajú sily s družstvami VKM Stará Ľubovňa, TJ Slávia Svidník a VK Junior 2012 Poprad. Šiesty turnaj (16.-18. kolo) sa odohral v Starej Ľubovni. Pod vedením trénera Tomáša Mačičku si turnajovým systémom proti sebe zahralo každé družstvo.

Všetky výsledky:
29.2.2020 – Stará Ľubovňa
16. kolo VK Junior 2012 Poprad – VK MIRAD PU Prešov 0:2 (-20,-19)
16. kolo TJ Slávia Svidník – VKM Stará Ľubovňa 1:2 (-19,24,-12)
17.kolo VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov 2:1 (25,-22,9)
17.kolo TJ Slávia Svidník – VK Junior 2012 Poprad 2:0 (21,14)
18.kolo VK Junior 2012 Poprad – VKM Stará Ľubovňa 0:2 (-22,-24)
18.kolo VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 0:2 (-25,-17)

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Chlapci sa dobre pripravili na súpera už počas rozcvičky a aj preto sme prvý zápas proti Popradu vyhrali 2:0. Proti Ľubovni hrali odvážne a dobre. V druhom sete sa nám zranil smečiar Krištof Kandera. Aj napriek oslabeniu sme dokázali set dotiahnuť do víťazného konca. Tajbrejk už chlapci ťahali za kratší koniec. Proti Svidníku sme prvý set mohli vyhrať, no žiaľ hráči povolili v koncentrácií a zápas sme prehrali. Som spokojný s predvedenou hrou v prvom zápase. Doteraz nám to robilo problém. Chlapci k tomu často pristupujú ľahkovážne, čo sa ukázalo v prvom sete. Tentokrát to bolo iné a konečne rozcvičili aj hlavu, čo sa prejavilo na hre. Dúfam, že si z toho zoberú ponaučenie a nebudú sa vracať k zlým zlozvykom.“

Nominácia: Horanič, Verčimák, Ňachaj, Kandera, Gaboš, Braso, Lehet, Straka, Semančík.

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV Prešovčanov v kategórií 6-kového volejbalu mladších žiakov: