Ml. žiaci v 4-kovom volejbale pracujú na koncentrácií, vyrovnané zápasy béčkových výberov

V nedeľu (9. decembra 2018) pokračovala súťažná sezóna Oblasti Východ pod záštitou SVF kategórií mladších žiakov v 4-kovom volejbale. Organizátor rozdelil východoslovenské družstvá do dvoch skupín. V prvej sa nachádzajú obe prešovské družstvá, teda výber A, aj výber B, proti ktorým súťaží s áčkovým a béčkovým výberom favorit zo Svidníka. V druhej skupine si rovnakým princípom merajú sily po 2 družstvá zo Starej Ľubovne a Popradu.

Pod vedením trénera Tomáša Mačičku odohrali mladší žiaci v nedeľu turnajovým princípom ďalšie 3 kolá na domácej palubovke telocvične Gymnázia Konštantínova v Prešove.

Svidník B – Prešov B 2:0

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Najviac sa teším zo zápasu svidníckeho a prešovského béčka, kde sú družstvá vyrovnané a bijú sa o každú loptu. Je to doslova súboj s technikou, súperom i emóciami. Chlapci hrajú odvážne a koncentrovane, no v ich veku sa ešte stále prejavujú aj chyby.  Napríklad v prvom sete, keď sme vyhrávali 24:21 a nakoniec sme ho prehrali. Je to pre nich veľké ponaučenie. Set musia vedieť dotiahnuť do konca. Nemôžu sa len spoliehať na to, že súper spraví chybu. Mrzí ma výkon áčka, v ktorom vidím veľký potenciál, len chlapci ešte stále nevedia, čo vlastne chcú. Budeme aj naďalej pracovať na zostave a na pretavení emócií z tréningového procesu do zápasu.“

Nominácia na zápasy 7.-9. kola:
Prešov A: Anderko, Marcinko, Orečný, Horanič, FiguraPrešov B: Kandera, Goliáš, Verčimák, Pijaček, Gaboš.

Priebežná tabuľka kategórie ml. žiakov v 4-kovom volejbale (aktualizované 12.12.2018 – www.volleynet.sk):

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV Prešovčanov v kategórií mladších žiakov v 4-kovom volejbale:
10. kolo: 20.1.2019 Svidník B – Prešov A, Svidník A – Prešov B
11. kolo: 20.1.2019 Prešov B – Prešov A, Svidník A – Svidník B
12. kolo: 20.1.2019 Svidník B – Prešov B, Prešov A – Svidník A

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy